Warner Bros., Hanna-Barbera Evrenini Scooby-Doo’yla Başlatacak

Yeni evren hayırlı olacak mı?

Evrenlerden evren beğenme noktasına geldik. Artık her stüdyonun bir de değil, birkaç tane evreni mevcut. TV’nin dizi sistemini sinemaya taşıyan Marvel (MCU), Hollywood’u bir güzel değiştirdi. Artık her stüdyo bütün projelerinden birer evren yaratmanın peşinde. Şu an o kadar çok evren mevcut ki takip etmek de güçleşiyor. Marvel’ın sinema ve dizi evrenleri, DC’nin sinema ve dizi evrenleri, Warner’ın Kong’lu, Godzilla’lı canavarlar evreni, Sony’nin Spider-Man evreni, Fox’ın X-Men evreni ve daha nicesi… İşte bu evrenlere bugün de Hanna-Barbera Evreni‘nin dahil edileceği duyuruldu.

Warner Bros., Warner Animation Group adlı biriminde şu sıralar bu evreni tasarlamaya devam ediyor. Evren şimdilik animasyon filmlerinden oluşacak. İlk film Scooby-Doo animasyonu olacak. Bu animasyonun çekimlerine yakın zamanda başlanacak. Scooby-Doo animasyonunda Hanna-Barbera’nın diğer karakterlerine de yer verilecek, bu kahramanların dünyayı bir kötüden kurtarmaları anlatılacak. Bu arada Hanna-Barbera markası altında Scooby-Doo‘nun yanı sıra Taş Devri/The Flintstones, Jetgiller/Jetsons, Tom ve Jerry ve daha nice çizgi-filme imza atılmıştı. İşte çocukluğumuzun bu çizgi-filmleri (dizi demek daha doğru olur) WB tarafından bu yıldan itibaren sinemaya taşınacak.

WB ve WAG, Tom ve Jerry, Jetsons, The Flintstones, The Looney Tunes Show, Duck Dodgers‘ı sinemaya uyarlayacak. İşte bu animasyonlar birbirlerine bağlanacak. İlk animasyon film Scooby-Doo Mayıs 2020’de vizyona girecek, aynı yıl Tom ve Jerry animasyonunun da vizyona çıkarılması bekleniyor. Bu arada bazı animasyonların bazı bölümlerinin live-action olacağını belirteyim.

kategori:
haber

ilgili