1 Şubat 2013: Gösterime Giren Filmler

1 Şubat 2013: Gösterime Giren Filmler

Django Unchained / Zincirsiz

Altın Küre Ödülleri’nde Tarantino’ya En İyi Senaryo, Christoph Waltz’a ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandıran Quentin Tarantino’nun son filmi Django Unchained bu hafta gösterime giriyor. Başta Spike Lee olmak üzere bazı sinema eleştirmenleri tarafından da ırkçı olarak nitelendirilen filmin kadrosunda Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio ve Samuel L. Jackson yer alıyor.

Hansel and Gretel Witch Hunters / Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları

Norveçli yönetmen Tommy Wirkola’nın yönettiği film Hollywood masal uyarlamalarının son örneği. Jeremy Renner ve Gemma Arterton’ın başrollerini paylaştığı, 3D olarak vizyona giren film Hansel ve Gretel masalının kanlı bir versiyonu.

Movie 43 / Çatlak Film

Elizabeth Banks, Steve Carr, Will Graham da dahil olmak üzere 12 yönetmenin çektiği 12 kısa filmden oluşan yapımda Halle Berry, Gerard Butler, Richard Gere, Hugh Jackman, Uma Thurman, Naomi Watts ve Kate Winslet gibi isimler de yer alıyor.

Hükümet Kadın

Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği ikinci filmi Hükümet Kadın Mezopotamya’da geçen, Midyat Belediye Başkanı’nın 8 çocuklu eşinin ele alındığı bir yapım. Demet Akbağ, Ercan Kesal, Bülent Çolak, Cezmi Baskın gibi isimlerin kadroda yer aldığı filmin yapımcılığını ise BKM üstleniyor.


Leave a Reply