1. Uluslararası Bursa Çocuk Hakları Film Festivali

Bursa Valiliği öncülüğünde, Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediyeleri, Bursa Kent Konseyi ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi Bursa Gönüllüleri Bursa’da, ilk kez gerçekleşecek bir festivale imza atıyor: “Uluslararası Bursa...

Bursa Valiliği öncülüğünde, Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediyeleri, Bursa Kent Konseyi ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi Bursa Gönüllüleri Bursa’da, ilk kez gerçekleşecek bir festivale imza atıyor: “Uluslararası Bursa Çocuk Hakları Film Festivali”.

21-23 Kasım 2011 tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek  festivalde, “Çocuk Yönetmenler” bölümünde 18 yaşından küçük yönetmenlerin yaptığı 24 film, “Yetişkinlerden Çocuk Hakları” bölümünde 18 yaş üstündeki yönetmenlerin yaptığı çocuk hakları konulu 17 film gösterilecek.

Ayrıca 21 Kasım’da Türkiye’de Çocuk Hakları konulu bir panel düzenlenecek. Panelin yanı sıra festival boyunca  her birine 20 çocuğun katılacağı sinema, fotoğraf ve resim atölyeleri düzenlenecek.

—-
bakınız: http://www.unicefturkbursa.org/
bakınız: http://www.bursa.gov.tr/
bakınız: Festivalde gösterilecek olan Kids Rights Mustafa

kategori:
haber

ilgili

  • Hangi İnsan Hakları Film Festivali Devam Ediyor

    Documentarist’in düzenlediği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’nun destek verdiği “Hangi İnsan Hakları? Film Festivali” bu yıl üçüncü kez 06 – 10 Aralık tarihleri arasında SALT Beyoğlu, Dutch Chapel ve...