10 Şubat 2012: Gösterime Giren Filmler


Oscar yarışında yer alan My Week with Marilyn, Tinker Tailor Soldier Spy, Drive ve The Help filmlerinin de gösterime girdiği bir hafta bekliyor sinemaseverleri.

Safe House

İsveçli yönetmen Daniel Espinosa’nın yönettiği filmin başrol oyuncuları Denzel Washington ve Ryan Reynolds. Film, orduya ait bilgileri dış ülkelere sızdıran gizli bir istihbaratçı ve yakalandıktan sonra onun güvenliğini sağlayan görevli üzerinden ilerliyor.

Drive

Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülünü kazanan filmin yönetmeni Nicolas Winding Refn. James Sallis’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin kadrosunda Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks gibi isimler yer alıyor. Hollywood’da dublorlük yapan ve geceleri de araba soygunlarına katılan birini canlandıran Gosling’in performansı Oscar’a aday olamamış olsa da çok başarılı.

The Help

Altın Küre Ödülleri’nde Octavia Spencer’a En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran film Kathryn Stockett’in aynı adlı romanından uyarlama. Film, 1960’larda kadınların haklarını, toplumsal ve siyasi durumu değerlendiren 3 kadının ilişkisini anlatıyor.

Tinker Tailor Soldier Spy

John Le Carré’nin aynı adlı romanından uyarlanan film Soğuk Savaş döneminde İngiliz İstihbarat örgütü içindeki olaylara yer veriyor. Gary Oldman’ın Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olduğu Tinker Tailor Soldier Spy’ın yönetmeni Låt den rätte komma in(Let the Right one in) filmini de yöneten Tomas Alfredson.

My Week with Marilyn

Colin Clark’ın anılarından oluşan 2 farklı kitaptan uyarlanan film, Marilyn Monroe rolünde oynayan Michelle Williams’a Altın Küre Ödülleri’nde Komedi/Müzikal dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazandırırken aynı zamanda Oscar adaylığı da getirdi.

Jack and Jill

Adam Sandler’ın hem kendini hem de ikiz kız kardeşini canlandırdığı filmin kadrosundaki diğer isimler Al Pacino ve Katie Holmes. Eleştirmenlerden hiç de olumlu eleştiriler almayan filmin senaryosu Bruce Almighty ve Click filmlerinin de senaristi olan Steve Koren’e ait.