Kategoriler
haber

14 Aralık 2012: Gösterime Giren Filmler

Hobbit ve Tepenin Ardı haftanın kaçırılmaması gereken filmleri olarak öne çıkıyorlar.

The Hobbit: An Unexpected Journey / Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

İngiliz yazar J.R.R. Tolkien Yüzüklerin Efendisi serisini sinemaya uyarlayan Peter Jackson, bu efsaneyi yazarın The Hobbit eseriyle devam ettiriyor. Yine üçleme olarak izleyeceğimiz yapımın ilki bu hafta gösterime girerken kadroda Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchettt, Orlando Bloom, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Richard Armitage yer alıyor. İkinci film olan The Hobbit: The Desolation of Smaug 13 Aralık 2013’de, serinin üçüncü ve son filmi The Hobbit: There and Back Again 3D ise 18 Temmuz 2014’de vizyona girecek.

Venuto al Mondo / Sen Dünyaya Gelmeden

Margaret Mazzantini’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmeni Mazzantini’nin eşi Sergio Castellitto. Toronto Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan yapımın başrollerinde Penélope Cruz ve Emile Hirsch yer alıyor.

Tepenin Ardı

Birçok film festivalinde gösterilen ve ödülle dönen Emin Alper’in yönettiği film ülkemizde yeteri kadar salonda gösterim şansı bulamasa da bu hafta sinemaseverlerle buluşuyor. Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür ve Berk Hakman’ın rol aldığı film egemen erkek kültürü üzerinden bir aile trajedisini anlatıyor.

Bana Bir Soygun Yaz

Araf ve Cehennem 3D filmlerinin yönetmeni Biray Dalkıran imzalı film haftanın yerli komedilerinden. Kadrosunda Hakan Yılmaz, Çetin Altay, Umut Oğuz ve Mehmet Usta yer alıyor.

Laz Vampir: Tirakula

Levent Sülün, Wilma Elles ve Alp Korkmaz’ın başrolünü oynadıkları filmin yönetmenleri Metin Koç ve Ulaş Zeybek. Haftanın diğer yerli komedisi olan yapım, laz bir şoförün bedenine giren Drakula’nın zamanla laza dönüşümünü anlatıyor.

Bir cevap yazın