16 Mart 2012: Gösterime Giren Filmler

16 Mart 2012: Gösterime Giren Filmler

Bu hafta önümüzde kalabalık bir menü ve hemen hemen her janrda film var.

Take Shelter

Bağımsız sinemacı Jeff Nichols’un Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası Büyük Ödülü ve Fipresci Ödülü kazanan gerilim dolu ve atmosferi güçlü filminin başrol oyuncusu  Michael Shannon.  Shannon’un başarılı bir performans sergilediği film fırtınanın korkusu ile kaygılanan bir babanın zamanla ruh halinin nasıl değiştiğini anlatıyor. Ayrıca yönetmen Nichols ile Shannon üçüncü beraber çalışmaları olacak Mud’un çekimlerini de tamamladılar.

Sinan Doğrul’un yazdığı inceleme yazısını okumak için bakınız.

Contraband

Óskar Jónasson’un Reykjavík-Rotterdam adlı filminin yeniden çevrimi olan Contraband’ın yönetmeni  Baltasar Kormakur. Kadrosunda Mark Wahlberg, Kate Beckinsale ve Caleb Landry Jones’un bulunduğu film kaçakçılık dünyasını ele alıyor.

Le Skylab / Gökten Bir Uydu Düştü 

Before Sunrise ve Before Sunset filmlerinden tanıdığımız Fransız oyuncu Julie Delpy’nin yazıp yönettiği otobiyografik ögeler barındıran Le Skyla ’70’li yıllarda  büyükannelerinin doğum günü için bir araya gelmiş bir ailenin beraber geçirdiği haftasonunu anlatıyor. Film San Sebastian Film Festivali’nden de  Özel Jüri Ödülü ile dönmüştü.

Bel Ami

Ünlü Fransız edebiyatçı Guy de Maupassant’ın 1885 tarihli aynı isimli ünlü eserinden senarist Rachel Bennette tarafından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenleri  Declan Donnellan ve Nick Ormerod. 1890’ların Paris’inde geçen filmin kadrosunda Twilight serisi ile ün yapmış Robert Pattinson, Uma Thurman, Christina Ricci ve Kristin Scott Thomas yer alıyor.

SüperTürk

Çocuklar Duymasın dizisinin taş fırın erkeği rolündeki Tamer Karadağlı’nın ilk yönetmenlik ve başrol deneyimi Süpertürk. İzlen Erdem’in senaryosunu yazdığı filmin kadrosundaki diğer isimler; Arzu Balkan, Suna Keskin, Atilla Arcan, Buket Dereoğlu, Necmi Yapıcı, Cem Emüler ve Murat Serezli.

Patlak Sokaklar: Gerzomat

Sütü Seven Kamyoncu adlı videoları ile internette takip edilen BatesMotelPro ekibinin internet dizisi Patlak Sokaklar’ın beyazperdeye taşınmış hali Patlak Sokaklar: Gerzomat. İnterenet dizisinin ve sinema filminin farklı yanı ise oynayan oyuncuları Hollywood filmlerini seslendiren dublaj sanatçılarının seslendirmesi. Kadroda ise batesmotelpro ekibi olarak  Volkan Öge, Tansu Tunçeli ve Ömür Cedimağa’nın dışında Selin Demiratar, Doğa Rutkay, Kubilay Tunçer ve Bülent Serttaş yer alıyor.


Leave a Reply