Kategoriler
haber

2 Kasım 2012: Gösterime Giren Filmler

4 filmin gösterime girdiği haftada ilgi çekici seçenekler mevcut.

Skyfall

Haftanın en çok beklenen filmi James Bond serisinin 23. filmi olan ve yönetmenliğini Sam Mendes’in yaptığı Skyfall. Çekimleri Türkiye’de gerçekleşen filmin başrolünde yine Daniel Craig yer alırken, kadrodaki diğer isimler Judi Dench, Javier Bardem, Naomie Harris ve Bérénice Marlohe.

Ruby Sparks / Hayalimdeki Aşk

Little Miss Sunshine ile Oscar kazanan Valerie Faris ve Jonathan Dayton’un yönettiği film haftanın romantik komedisi. Türkiye’de Filmekimi ile sinemaseverlerle buluşan yapım ilk gösterimini de Sundance Film Festivali’nde yaptı.

Dengê Bavê Min / Babamın Sesi

İlk gösterimini Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirmiş ve 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nden ise En İyi Film Ödülü almış olan Babamın Sesi, İki Dil Bir Bavul filminin yönetmenleri olan Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın son çalışması. Maraş Katliamı sonrasında dağılan ve toparlanamayan bir ailenin dramının anlatıldığı filmin senaryosu Orhan Eskiköy’a ait. Başrollerde ise Basê Doğan ve Gülizar Doğan yer alıyor.

Evim Sensin

Özcan Deniz’in Ya Sonra filminden sonra yönettiği ikinci film olma özelliği taşıyan Evim Sensin’in başrollerinde senaryoda da imzası olan Özcan Deniz ve Fahriye Evcen yer alıyor.

Bir cevap yazın