20 Nisan 2012: Gösterime Giren Filmler

20 Nisan 2012: Gösterime Giren Filmler

Battleship

Hasbro markasının Amiral Battı oyunundan esinlenerek oluşturulan Battleship bu haftanın yüksek bütçeli aksiyon filmi. Yönetmenliğini Hancock filminden tanıdığımız Peter Berg’in yaptığı filmin kadrosunda Taylor Kitsch,  Alexander Skarsgård, Brooklyn Decker, Liam Neeson ve Rihanna bulunuyor.

I Spit on Your Grave

2010 yapımı olan ama yeni vizyon şansı bulan film Meir Zarchi’nin aynı adlı 1978 tarihli klasiğinden uyarlandı. Steven R. Monroe’nin yönettiği film tecavüze uğradıktan sonra intikam almak isteyen genç bir kadının hikayesini anlatıyor.

The Awakening

Hayaletlerin merkezinde olduğu The Awakening Nick Murphy’nin ilk uzun metraj denemesi. Nişanlısının ölümünden sonra hayalet avına başlayan genç bir kadının etrafında dönen olayların anlatıldığı filmin kadrosunda Rebecca Hall, Dominic West ve Imelda Staunton yer alıyor.

Mar

2. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü, SİYAD En İyi Film Ödülü ve Volga Sorgu Tekinoğlu ile En İyi Erkek oyuncu ödüllerini alan Mar kısa film yönetmeni Caner Erzincan’ın, ilk uzun metraj denemesi. Bir baba ve iki çocuğunun taşra hayatını anlatan filmin kadrosunda Volga Sorgu Tekinoğlu, Begüm Kütük, Güray Kip ve Mahmut Gökgöz yer alıyor.

The Pirates: Band Of Misfits

Aardman Animations’ın eseri olan Korsanlar!, Wallace ve Gromit animasyonlarının kullandığı kil animasyon tekniğinin bir diğer örneği. Gideon Defoe’nun aynı isimli kitap serisinden uyarlanan animasyonun yönetmeni Oscar Ödüllü Peter Lord ve Jeff Newitt. Animasyon sinema tarihinin ilk 3D stop-motion kil animasyonu.

The Outback

Güney Kore’den Lotte Entertainment ve Amerika’dan Animation Picture Company’nın ortak çalışması olan animasyon 3D olarak vizyona giriyor. Alvin ve Sincaplar’ın senaristi Tim Hill’in yazdığı Sevimli Kahraman’ın yönetmeni ise  Kyung Ho Lee.


Leave a Reply