20 Temmuz 2012: Gösterime Giren Filmler

20 Temmuz 2012: Gösterime Giren Filmler

A Royal Affair

Nikolaj Arcel’in yönettiği Yasak Aşk  62. Berlin Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında Gümüş Ayı kazanan film İstanbul Film Festivali’nin yarışmalı bölümünde de sinemaseverlerle buluşmuştu. Başrollerinde  Mads Mikkelsen, Alicia Vikander ve Mikkel Boe Folsgaard’ın yer aldığı film 18. yüzyıl Danimarka’sında geçiyor.

Albert Nobbs

İstanbul Film Festivali kapsamında görücüye çıkmasına rağmen gecikmeli olarak vizyona giren film 19.yy’da  hayatını devam ettirebilmek için erkek kılığına girip yaşam mücadelesi veren Albert Nobbs’un hikayesini anlatıyor. Glenn Close’un Albert Nobb karakterini canlandırdığı filmin kadrosunda  Mia Wasikowska, Aaron Johnson ve Brendan Gleeson da yer alıyor. İrlandalı yazar George Moore’un kısa hikayesinden uyarlanan yapımın yönetmen koltuğunda ise  Rodrigo Garcia oturuyor.

Barbara

Christian Petzold’un yönettiği ve Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldığı filmi Barbara Doğu Almanya ve Batı Almanya günlerinde geçiyor. Başrolünde ise gümüş ayı ödüllü Nina Hoss yer alıyor.

Les Hommes Libres – Free Me

Gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilen film 1942 yılında Nazilerin işgal ettiği Paris’te Fransız ve Yahudi dostluğunu işliyor. 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşan filmin yönetmen koltuğunda Fransız yönetmen Ismael Ferroukhi otururken, başrolünde  Un prophète filmi ile övgü alan oyuncu Tahar Rahim yer alıyor.

Lockout

Luc Besson’un yapımcılığını üstlendiği film İrlandalı James Mather ve  Stephen St. Leger yönetmenliğinde çekildi. Başrollerde  ise  Guy Pearce ve Maggie Grace yer alıyor.

The Decoy Bride

BBC desteği ile çekilen yapımın başrollerinde İngiliz oyuncu David Tennant ve İskoç oyuncu Kelly MacDonald yer alıyor. Yönetmen koltuğu ise tv dünyasından tanınan Sheree Folkson’a emanet edilmiş.

Miss Bala

Uyuşturucu ticareti ve uyuşturucu mafyalarıyla ilgili gerçek bir olaydan ilham alan filmi Meksikalı yönetmen Gerardo Naranjo yönetirken, başrolünde Stephanie Sigman yer alıyor.

205: Zimmer Der Angst / 205: Room Of Fear

2007  Danimarka yapımı aynı adlı filmin yeniden çevrimi olan Almanya yapımı 205: Room of Fear lanetli oda hikayesi üzerinden ilerleyen bir korku filmi. Yönetmen Dennis Gansel, oyuncular  Jennifer Ulrich ve Tino Mewes.

Mientras Duermes / Sleep Tight

Haftanın bir diğer korku filmi ise İspanyol korku sineması örneği. Rec serisi ile tanınan  Jaume Balagueró’nun yönettiği filmin başrollerinde  Luis Tosar ve Marta Etura yer alıyor.


Leave a Reply