2011in En İyi Filmleri: Bakınız Yazarları Seçti

Geldik bir senenin daha sonuna. 2011 sinema açısından fena bir yıl değildi. Bunu çıkardığımız listeye dayanarak söylüyorum, bayaa güzel filmler izlemişiz. Bakınız yazarları olarak kendi aramızda en beğendiğimiz filmleri derledik ve 50 / 60 filmlik listeden sivrilen 16 film çıktı.

Bakınız yazarlarının 2011 senesinde seyrettiği ve çok beğendiği 16 filmi, sırasıyla aşağıda görebilirsiniz. Umarız 2012de daha iyilerini seyrederiz.

DRIVE

Bu sene boyunca Bakınız’da en çok yer bulan film Drive oldu sanırım. Farklı yazarların incelemeleri, soundtrack yazıları, türlü haberleriyle epey bir gündemimizi işgal etmişti. Kaldı ki bunu hayli hayli hakettiğini Bakınız yazarlarının seçimlerinden birinci çıkarak tekrar kanıtlamış da oldu.

Denebilir ki toplamda Bakınız olarak bizim en sevdiğimiz film Drive oldu. Hakkında yer verdiğimiz bol miktardaki yazı, haber ve inceleme için bakınız.

Yekta Kurtcebe: Pusher ile gönüllerde taht kuran Refn, yanına Gosling’i de alarak bir şaheser çıkarmış ortaya. Sinema tarihi Bullit’deki Steve McQueen’den bu yana böyle şoför görmedi.

Yıldıray Kibar: Bana göre geçen yılın en stilize ve temiz işiydi. Film-Noir çizgisi, 70lere selam çakan sanat yönetimi, müzikleri(ki öyle böyle değil) her şeyiyle bana göre yılın filmi oldu. Refn öylesine güzel bir iş ortaya koydu ki Michael Mann açık açık bu güzel film için övgüler sıraladı.

Suat Demirel: Müzikleri diyenlere katılıyor ve artırmıyorum. Filmi müzikleri ve Ryan Gosling ile hatırlayacağım.

Yöneten: Nicolas Winding Refn
Yazan: Hossein Amini (James Sallis’in kitabından)
Oynayanlar: Ryan Gosling, Carey Mulligan


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın