2012 Oscar’larını Kimler Dağıtacak?


84. Oscar ödül töreni bu Pazar gecesi gerçekleşecek ve geride bıraktığımız yılın bir nevi değerlendirmesi yapılarak, filmlerin çeşitli yönlerdeki başarıları ödüllerle takdir edilecek. Adayları biliyoruz, peki Oscar almaya hak kazanacak adaylar ödüllerini kimlerin elinden alacak?

Henüz kimin, hangi daldaki ödülü sunacağı kesinleşmese de, ödülleri takdim edeceklerin listesi tamamlandı gibi. Kadroda geçtiğimiz senelere oranla daha ünlü isimler mevcut. Şu ana kadar kesinleşen isimler:

Zack Galifianakis, Will Ferrell, Halle Berry, Bradley Cooper, Tom Cruise, Penélope Cruz, Cameron Diaz, Michael Douglas, Tina Fey, Tom Hanks, Angelina Jolie, Milla Jovovich, Jennifer Lopez, Chris Rock, Ben Stiller ve Emma Stone başı çeken isimler.

Ayrına Bridesmaids filmi oyuncularından Kristen Wiig, Maya Rudolph, Wendi McLendon-Covey, Rose Byrne, Melissa McCarthy ve Ellie Kemper, grup olarak bir ödül sunacaklar.

Gecenin en eğlenceli ‘presenter’ı ise kuşkusuz The Muppet Show karakterlerinden Miss Piggy ve Kermit olacak. Cirque du Soleil gibi gerçekleştirilecek gösterileri de hesaba katarsak, renkli bir gece bizleri bekliyor gibi görünüyor.