2013 – 2014 Türk Filmleri

Gelecek ay sinemamızın yeni sezonu başlayacak. Biz de sinemamızın yeni sezonunda gösterime girecek filmlere bir değinelim istedik.

Türk sineması 100.yaşına yaklaşırken, “100. yaşın şerefine 100 film” gibi fikirler ortaya atılırken bu sezon sinemamızın kalitesinde kayda değer olumlu bir değişim olacak mı merak ediyoruz haliyle. Hızla çekilen filmlere baktığımızda “hap yap para kap” şeklinde özetlenen durumun devam ettiğini, adından başlayıp her yeri dökülen ve komik de olamayan komedi filmlerinin (mesela Çılgın Dersane 3, Celal ile Ceren 2 / Recep İvedik 4, Kolpaçino-Amsterdam, MC Dandik, Sürgün İnek, Bir Hikayem Var, Daltonlar ve Laz Kit) birer ikişer resmi geçit yapacağını, diğer türlerde de (örneğin korku ve aksiyon türlerinde) kayda değer bir değişim olmayacağını, en fazla dört-beş filmi sevebileceğimizi şimdiden söylemek mümkün. O yüzden beklentileri artırmamak gerek gibi görünüyor.

Meryem

Senenin merakla beklenecek birkaç filminden birisi. Mommo filmiyle dikkatleri üzerine çeken, yerli-yabancı festivallerden ödül ve adaylıklar alan Atalay Taşdiken’in kotardığı filmde Recep İvedik serisiyle ünlenen Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu, Zerrin Sümer ve Mustafa Uzunyılmaz gibi deneyimli oyuncular rol aldı. Meryem, şehirli bir herifle evlendirilen Meryem’in duygusal hikayesini anlatacak. Kocası İstanbul’a gittikten sonra ondan bir daha haber alamayan Meryem’in yaşamı askerlikten psikolojisi hepten bozulmuş bir şekilde dönen Murat’ın kendisine aşık olmasıyla iyice çıkmaza girer. Film, 20 eylülde gösterime girecek.

Meryem Fragman

Benimle Oynar Mısın?

Önemli oyuncuları bünyesinde barındıran Benimle Oynar mısın? için bir BJK filmi desek yeridir. Film, Beşiktaş’ı ve çArşı’yı hapse giren bir anne üzerinden anlatacak. Aydın Bulut’un yönettiği filmde Eyşan Özhim, Ertan Saban, Arif Erkin, Rüzgar Boyle, Ayşenil Şamlıoğlu, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Ali İl, BJK’li futbolcu Pascal Nouma ve Feridun Düzağaç’ı izleyeceğiz. Gösterim tarihi 27 eylül.

Benimle Oynar Mısın? Teaser Fragman

Günce

Cemal Hünal’dan mendil ıslatan bir film daha. Sinemaya girerken mendillerinizi kontrol edin. Zira Günce, izleyiciyi ağlatmaya çalışacak gibi görünüyor. Hünal’ın başrolünü üstlendiği bu filmde karısını kaybeden bir radyocunun dramı anlatılacak. Cengiz adlı bu radyocu arkadaş, beş yaşındaki kızını da kaybedebileceğini öğrenince elindeki tek varlığı Günce için mücadele etmeye başlar; gözyaşları sel olur, akar. Kemal Uzun ve Gürcan Mete Şener’in birlikte yönettikleri, Gürkan Uygun ve Ayça Varlıer’in de rol aldığı Günce, 4 ekimde gösterime girecek.

günce film cemal hünal

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

Adı bu yapımın her şeyini açıklıyor. 17. yüzyılda yaşayan Evliya Çelebi’nin ölümsüz suyunu bulup içmesini ve dört yüzyıl sonrasında bir anneye hasta oğlu için yardımcı olmasını anlatacak. Haluk Bilginer’in kadroda olduğu bu yapımın animasyon türünde olduğunu, “Fetih 1453″ün dandik görsel efektlerini yapanlardan Serkan Zelzele’nin yönettiğini belirtelim. Gösterim tarihi 15 kasım.

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu Teaser Fragman

Bu İşte Bir Yalnızlık Var

Adından da anlaşılacağı gibi bu film, yazar Tuna Kiremitçi’nin aynı adlı romanından uyarlandı. Arka Pencere sitesi için eleştiriler kaleme alan Burak Göral’ın senaryosunu yazdığı filmi Ketche yönetti. Ketche ile Romantik Komedi serisinde çalışan Engin Altan Düzyatan başrolü üstlendi. Ona Özgü Namal, Emin Gürsoy, Gaye Gürsel eşlik etti. Tıpkı Günce gibi bu film de bir babayla kızının ilişkisini anlatacak. Kitapla ilgili daha detaylı bilgi için bakınız. Film, 13 aralıkta  gösterilecek.

Eyyvah Eyvah 3

Eyyvah Eyvah 2’den sonra üçüncü filmi çekmeyeceğini her fırsatta açıklayan ve bu yüzden hikayeyi sakız gibi uzatmadığı için daha fazla saygı duyup sevdiğimiz Ata Demirer anlaşılan o ki hayranlarının baskılarına (ya da daha fazla paraya) daha fazla kayıtsız kalamadı. Yakında çekimlere başlanacak filmi Hakan Algül yönetecek. Demirer ile Demet Akbağ tekrar başrolleri paylaşacak. Hikaye konusunda bir açıklama yapılmadı henüz. Eyyvah Eyvah 3’ün 31 ocakta gösterime girmesi planlanıyor.

Bir Küçük Eylül Meselesi

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Bir Küçük Eylül Meselesi (ne enteresan bir ad) bu yapım şirketi için Ezel dizisini kaleme alan yetenekli senarist Kerem Deren tarafından kaleme alındı. Deren’in yönetmenliği de üstleneceği ve Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek ve Ceren Moray’ı buluşturan bu film, bir aşk hikayesi anlatacak. Bozcaada’da yaşayan Tekin güzel bir kadınla karşılaşır; ona aşık olur ve olaylar (inşallah klişesiz) gelişir. Gösterim tarihi 21 şubat.

Tamam Mıyız?

Çağan Irmak da setlere dönüyor. Tamam mıyız? adını verdiği filminde başrolleri Aslı Enver, Gürkan Uygun, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer, Aras Bulut İynemli’ye paslamıştı. Biraz duygusal, biraz komik olan film, Temmuz ile İhsan’ın arkadaşlıklarına ve ailelerinin ilişkilerine odaklanacak. Film 29 kasımda gösterilecek.

tamam mıyız filmi

Gulyabani

İlk filmi Bu Son Olsun ile hiçbir şeyi beceremeyen, güzelim fikri berbat eden ve epey kötü bir komedi filmi ortaya koyan Orçun Benli, Bu Son Olsun’un senaristi Şükrü Üçpınar’ı tekrar yanına alarak bu kez korku filmiyle şansını denemeye niyetleniyor. Film, fantastik bir filmin senaryosunu kaleme almak için ormana giden dört arkadaşın varlığına inanmadıkları Gulyabani’yi uyandırdıktan sonra başlarından geçen korkunç olayları anlatacak. Filmde Ceyda Ateş, Cüneyt Arkın, Bu Son Olsun’da da rol alan Deniz Uğur ve Melike Öcalan da yer alıyor. Gösterim tarihi 28 şubat.

Patron Mutlu Son İstiyor

Kelebeğin Rüyası’ndan kısa bir süre sonra Yılmaz Erdoğan setlere dönüyor. Erdoğan bu kez romantik-komedi türünde bir film ortaya koyacak. Patron Mutlu Son İstiyor’un başrollerini Ezgi Mola ile Tolga Çevik üstlenecek. Erdoğan bu kez yönetmenlikle yetinecek. Filmin konusu hakkında bir açıklama yapılmadı. Gösterim tarihi 1 ocak.

Kış Uykusu

Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği; Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ’ın başrollerini üstlendiği Kış Uykusu her zamanki gibi Cannes Film Festivali’ne yetişecek. İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde, yani mayıs ayında yaptıktan sonra film ülkemizde 2014’ün sonbaharında veya kışında gösterime girecek. Filmin konusu açıklanmadı.

Benim Dünyam ve Soğuk

Uğur Yücel başarısız polisiyesi Ejder Kapanı’ndan üç sene sonra sinemalara iki filmle dönecek. Geçen sene kotardığı, Ezgi Mola, Ahmet Rıfat Şungar, Şebnem Bozoklu’nun başrollerini üstlendiği Soğuk filminin gösterim tarihi henüz belirlenmedi. Yücel bu filminin gösterimini beklemeden Benim Dünyam’ın çekimlerine başladı. Şu sıralar çekimleri hızla devam eden filmin başrollerini Beren Saat ile Yücel üstleniyor. Saat filmde kör, sağır ve dilsiz birisini canlandırıyor. Film 1910’ları fon alırken bu karakterin hikayesini anlatıyor. Benim Dünyam, Soğuk’tan önce, 25 ekimde gösterime girecek.

Soğuk Fragman

1 Erkek 1 Kadın 1 Düğün

Demet Evgar ile Emre Karayel’in başrollerini üstlendiği uzun soluklu televizyon dizisi 1 Erkek 1 Kadın da sinemaya taşınıyor. Filmin adından da anlaşılacağı üzere iki karakterin evlilik süreci anlatılacak. Filmin 7 şubatta gösterilmesi planlanıyor.

Menekşe’den Önce

Madımak Katliamı’nı anlatan, belgesel türündeki Menekşe’den Önce’yi gazeteci / yazar Soner Yalçın kotarmıştı. Geçen sene Antalya Film Festivali’nde galası gerçekleştirilen ve olumlu eleştiriler alan belgesel 20 eylülde sınırlı bir dağıtımla gösterime girecek. Belgesel-film, iki kardeşini Madımak’ta kaybeden ve bu ölümlerden sonra dünyaya gelen Menekşe üzerinden katliama değiniyor.

Ateş ve Su

Mahsun Kırmızıgül’den yönetmen olduysa benden de olur deyip hızla iki film çeken Özcan Deniz ne yazık ki tekrar yönetmenlik koltuğuna oturdu ve Ateş ve Su’yu kotardı. Başrolü de her zamanki gibi kendisine pasladı. Ona Yasemin Allen eşlik etti. Film bir kan davası ve tabi ki bir aşkı anlatacak. Gösterim tarihi 15 kasım.

Behzat Ç: Ankara Yanıyor

Behzat Ç. dizisi sona ermiş olabilir. Ama Behzat’ın maceraları bitmiş değil. Antikahramanın maceraları sinemada devam edecek. Yapılan açıklamalara göre Behzat Ç. bir seri haline getirilecek ve her seneye bir film sığdırılmaya çalışılacak. Dizinin kadrosu 1 kasımda gösterime girecek Ankara Yanıyor’da korunmuş gibi görünüyor. Dizinin kadrosuna Serenay Sarıkaya, Rıza Kocaoğlu ile Sanem Çelik de dahil edilmişti.

Hükümet Kadın 2

Sermiyan Midyat’ın yönettiği ilk film iyi bir gişe yapınca her zamanki gibi devam filmi de hızla kaleme alınıp çekildi. Çekimleri tamamlanan filmde Demet Akbağ, Midyat ile Ercan Kesal başrolleri üstlendi. Film kasım ayında gösterime girecek.

hükümet kadın 2

İftarlık Gazoz

İki yıl aradan sonra Yüksel Aksu da setlere döndü ve İftarlık Gazoz’u kotarmaya başladı. Aksu Dondurmam Gaymak’ın izinden gidecek bu kez. İftarlık Gazoz’un başkarakteri gazoz satan birisi. Film bu seyyar satıcının hikayesini anlatacak. Aksu bu filminde de Egelilere roller verecek. Gazozcuyu kimin oynayacağı henüz açıklanmadı.

Sadece Sen

Belçim Bilgin de Beren Saat gibi engelli bir kadına hayat verdi. Bilgin, Hakan Yonat’ın yönettiği, Romantik Komedi serisinin senaristleri Aslı Zengin ile Ceren Aslan’ın kaleme aldığı Sadece Sen’de kör bir kadına hayat verdi. Yeşilçam klasiklerini aratmayacak şeklinde pazarlanan filmde İbrahim Çelikkol bir boksörü canlandırıyor. Film, bu boksörle kör kadının aşkını anlatacak. Hala merak eden varsa film 2014’te gösterilecek.

Düğün Dernek

Çalgı Çengi’nin ekibinden bir komedi filmi daha. Düğün Dernek adı verilen komedi filminin başrollerini İşler Güçler ile daha da ünlenen Ahmet Kural ile Murat Cemcir üstlenecek. Onlara Binnur Kaya, Rasim Öztekin ve Zerrin Sümer eşlik edecek. Filmi Selçuk Aydemir yönetecek. “Çekerken çok eğleniyoruz/eğlendik” şeklinde pazarlanan (acınası bir PR çalışması olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim) bu film, oğlunun düğününü gerçekleştirmeye çalışan bir babayla bu elemanın arkadaşlarının maceralarını anlatacak. Gösterim tarihi 6 aralık.

El-Nazar

En sonunda cinlerin saldırısına uğrayacağını düşündüğümüz Hasan Karacadağ cinlerden ve korkudan vazgeçmiyor. Oyuncu kadrosu henüz belirlenmeyen El-Nazar’ın bu kez “filmde gerçek cinler de görünüyor” şeklinde pazarlanmamasını umuyoruz. Korku türüne hiçbir şey katamayan Karacadağ bu filmiyle 20 aralıkta karşımıza çıkacak ve “bööö” diyerek korkutmaya çalışacak.

Mavi Dalga

Altyazı dergisinde yazılar kaleme alan Zeynep Dadak, Merve Kayan ile birlikte ilk sinema filmini kotardı. Balıkesir’de ve İstanbul’da kotarılan Mavi Dalga’nın başrollerini Onur Saylak, Barış Hacıhan ile Ayris Alptekin üstlendiler. Filmin konuk oyuncuları ise Hazal Kaya, Selen Uçer ve Tülin Özen. Film, Deniz’in büyüme sancılarını anlatacak.

mavi dalga film

Romantik Komedi 3

Geçen sene gösterime giren ikinci film de sağlam bir gişe elde edince hızla üçüncü filmin hazırlıklarına başlanmıştı. Kesin olmamakla birlikte Romantik Komedi serisinin son filmi şubat ayında gösterime girecek. Yüksek ihtimalle Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Cemal Hünal gibi iki filmde de rol alan kadro korunacak. Konusu hakkında açıklama yapılmadı henüz.

Ben James Dean Değilim

Murat hep aynı rüyayı gören bir heriftir. Rüyasında arabayı hızla kullandığını ve en sonunda duvara çarpıp öldüğünü görür. Murat rüyasını sevgilisine anlattıktan sonra sevgilisi onun James Dean’in reenkarnasyonu olabileceğini, yani geçmişte James Dean olduğunu söyler. Murat doktora gidip hipnoz olmaya karar verir ve film, Murat’ın geçmişte yaşadıklarını anlatır. Dram türündeki, pek bir şey vaat etmeyen Ben James Dean Değilim’i Suat Oktay Şenocak yönetti.

Kusursuzlar

Canavarlar Sofrası filmi ile 2011 yılında Altın Portakal Film Festivali’nden ikinci en iyi film ödülünü kazanan Ramin Matin’in kotardığı Kusursuzlar, iki kız kardeşin ilişkisini anlatıyor. Anneannelerinin vefat haberini alır almaz İzmir’e gelen doktor Lale ile eczacı Yasemin bir süre Çeşme’de kalmak isterler. Başlarda ilişkileri sorunsuz ilerlese de ergeç birbirlerinden sakladıkları şeyler ortaya çıkacak, ilişkileri de sınanacaktır. Bu sene gösterime girmesi planlanan filmde Mehmet Ali Nuroğlu, Esra Ezen Bilgin, İbrahim Selim ve İpek Türktan rol aldı.

kusursuzlar film

Gözümün Nûru

Orada filmiyle sinemaya sağlam bir giriş yapan Melik Saraçoğlu – Hakkı Kurtuluş ikilisi bu filmden sonra Bergmanya’ya Yolculuk adındaki belgeseli kotarmışlardı sadece. Dört yıl aradan sonra bu iki yetenekli sinemacı Gözümün Nûru filmiyle sinemaya dönecekler. Film, Saraçoğlu’nun gerçek hayatta başına gelen olayları komik bir şekilde anlatacak. Filmin kadrosunda iki sinemacının ailelerine yer verilmiş. Saraçoğlu, Kurtuluş’la birlikte kotardığı filminin başrolünü de üstlendi ve kendisini canlandırdı. Sinema manyağı olan M. iki gözünden ameliyat olduktan sonra bu sinema manyaklığını sorgulamaya başlar, olaylar gelişir.

Şarkı Söyleyen Kadınlar

Reha Erdem’in Jin’den sonra kotardığı Şarkı Söyleyen Kadınlar’ın gösterim tarihi henüz açıklanmadı ama filmin eylül 2013-haziran 2014 ayları arasında gösterime gireceğini tahmin ediyoruz. Filmle ilgili pek ayrıntı yok. Şarkı Söyleyen Kadınlar’ın deprem tehlikesi yüzünden boşaltılmak istenen adada yaşayan insanların hikayesi ve bu boşaltılma kararına tepkileri anlatılacak. Filmin başrolünü Binnur Kaya üstlendi.

Rüzgarın Hatıraları

Cannes’dan bu filmiyle senaryo ödülünü kazanan Özcan Alper şu sıralar filmini kotarmaya çalışıyor. Filmin çekilip çekilmeyeceği ve bu sezona yetişip yetişmeyeceğini bilemiyoruz. Dileğimiz tabi ki filmin çekilmesi.

Kumun Tadı

İlk kez kameranın arkasına geçen Melisa Önel Kumun Tadı adını verdiği uzun metrajlı filminin çekimlerini tamamlayıp filmini gösterime hazır hale getirdi. Yamaç Okur ile Aslı Erdem’in yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu Melisa Önel ile birlikte Feride Çiçekoğlu kaleme aldı. Bilim insanı Denise mutsuz evliliğinden sonra Karadeniz’e yerleşir. Denise insan kaçakçılığı yapan Hamit’le birlikte olmaya başlar. Denise Hamit’ten geçmişini, Hamit ise mesleğini gizler. Hamit insanları Avrupa’ya kaçırmaya hazırlanırken Denise mülteci grubundan Sonya’yla karşılaşır, olaylar gelişir. Filmin başrolünü Mira Furlan, Timuçin Esen, Ahmet Rıfat Şungar, Sanem Öge, Selen Uçer ile Mustafa Uzunyılmaz üstlendiler.

Kumun Tadı Filminden Sahneler

Silsile

Çok Filim Hareketler Bunlar ve Sen Kimsin? gibi iki vasat komedi filmi çeken Ozan Açıktan kariyerine Silsile ile devam edecek. Açıktan’ın üçüncü uzun metrajlı filmi olan Silsile yıllar önce ayrılan, bir daha da görüşmeyen eski sevgililerin yıllardan sonra tekrar karşılaşmalarıyla başlayan olayları anlatacak. Romantik-komedi türündeki filmde Nehir Erdoğan ile Tardu Flordun rol alacak.

Mucize

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York’ta 5 Minare gibi klasik filmlere imzasını atan Mahsun Kırmızıgül, New York’ta 5 Minare’den sonra verdiği arayı sona erdirdi. Usta yönetmen, hayranlarının karşısına Mucize adını verdiği filmiyle çıkacak. Ne yazık ki heyecanla beklediğimiz Mucize hakkında usta yönetmen ser verip sır vermiyor. Dolayısıyla filmde nelerin anlatılacağını bilemiyoruz. Kırmızıgül’ün muhtemelen sinema tarihine girecek yeni filminde kimlere rol vereceği henüz belli değil.

Şekerrenk

Enteresan bir isme sahip olan filmde Yetkin Dikinciler ile Eda Ece’yi izleyeceğiz. Filmi Hakan Aksun yönetecek. Şekerrenk, uzun zamandır görüşemeyen bir babayla kızının biraraya gelmelerini anlatan bir dram olacak. Bu film de ağlatacak mı yoksa? Gösterim tarihi 8 aralık.

Rüya Gibi Geçti

Bir Dostoyevski uyarlaması da Mehmet Taşdiken’den. Taşdiken filmini yazarın Ezilenler adlı romanından uyarladı. Rüya Gibi Geçti’nin başrolünde Ceyda Ateş ile Melih Selçuk’u izleyeceğiz. Ege Aydan, Itır Esen, Yılmaz Gruda da filmde rol alanlar arasında.

rüya gibi geçti

Ölü ya da Diri

Yunanlı yönetmen Georgious Papavassiliou’dan bir yerli aksiyon filmi. Skyfall’daki aksiyon sekansları aratmayan sekanslara imza atıldığı iddia edilen filmde Sarp Akkaya, Doğa Rutkay ve Reha Özcan rol aldı. Polisiye türündeki film gelecek ay gösterime girecek.

Felak

“Kur’an-ı Kerim’den yola çıkıp insanları korkutalım” deyip kotarılan ama kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim kadar korkutamayan korku filmlerine bu sene Felak’ı da dahil edeceğiz. Mehmet Şimşek’in yönettiği ve bu sene gösterime girecek filmin konusu şu imiş: Seher, teyzesinin kızı Nilay ve Nilay’ın eşi Erhan yazlığa gider. Seher yazlığa geldikten sonra sık sık sanrılar görmeye başlar. Bu ekibe Erhan’ın üniversiteden arkadaşlarının katılmasıyla Seher’in sanrıları sıklaşır. Herkes Seher’i iyileştirmeye ve bu sanrıların nedenlerini araştırmaya başlar. Senenin gereksizlerinden Felak, “Hased’le ilgili sureleri dikkate almazsanız başınıza bunlar gelir” deyip insanları doğru yola sokacakmış. Kolay gele…

Malkoçoğlu Efsanesi

Kültür Bakanlığı’nın ektiği tohumlar meyve vermeye başladı. “İnsanların aileleriyle sinemaya gidebilecekleri, türklerin kahramanlığını anlatan filmler çekin” emirlerinden sonra çekilen “Karaoğlan” gişede batmıştı hatırlarsanız. Bakalım ailece izleyebileceğimiz ve türklük damarlarımızı kabartacak, Osmanlı’yı özlettirecek Malkoçoğlu Efsanesi nasıl bir performansa imzasını atacak? Filmin başrolü olan Bali Bey karakterini Burak Özçivit üstlenecek. Filmin çekimlerine gelecek ay başlanacak.

Yunus Emre: Aşkın Sesi

Mevlana: Aşkın Dansı’nı kotaran Kürşat Kızbaz benzer tarzda Yunus Emre’nin hayatını (daha çok gençliğini) anlatacak Yunus Emre: Aşkın Sesi’nde. Kültür Bakanlığı’ndan 75 bin lira destek alan Kızbaz belgesel-filminin başrollerini Naz Elmas, Selçuk Yöntem, Burak Sergen, Müşfik Kenter ile Yıldız Kenter’e teslim etti. Yunus Emre’ye kimin hayat vereceği henüz açıklanmadı.

yunusemre aşkın sesi

Çalgı Çengi 2

Pek sevilen Çalgı Çengi’nin devam filminin çekimlerine kış aylarında başlanacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ekip şu sıralar Sivas’ta Düğün Dernek’in çekimlerine devam etmekteler. Düğün Dernek’in çekimleri tamamlandıktan sonra Çalgı Çengi 2’nin çekimlerine başlanacak. Dolayısıyla film ancak 2014te gösterime girebilecek. Çalgı Çengi 2’nin başrollerini yine Ahmet Kural ile Murat Cemcir üstlenecek.

Sizden Küçük Bir Ricamız Var

İlksen Başarır’ın yöneteceği Sizden Küçük Bir Ricamız Var’ın senaryosunu Başarır, ekürisi Mert Fırat’la birlikte kaleme aldı. Fırat filmin başrolünü bu kez Berrak Tüzünataç ile paylaşacak. Çekimlerine başlanan kara komedi türündeki film gelecek sene gösterime girecek.

Zor Yılların Kayıp Çocukları

Solcu bir elemanla, sağcı-dindar-evli bir kadının yolları kesişir; tabi bunlar arasında bir aşk başlar. 80li yılları anlatan Zor Yılların Kayıp Çocukları’nda dindar kadına Pelin Batu, solcu elemana Tolga Güleç hayat verdi. Film Bahçeşehir Üniversitesi’nin paralarıyla ve Kültür Bakanlığı’nın destekleriyle kotarılıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın