22 Haziran 2012: Gösterime Giren Filmler

22 Haziran 2012: Gösterime Giren Filmler

Des Vents Contraires / Headwinds

Oliver Adam’ın aynı adlı romanından uyarlanan Fransız yapımı  filmin yönetmeni Jalil Lespert. Eşinin kaybolmasıyla beraber çocukları ile başbaşa kalan bir adamın hikayesini anlatan filmin başrol oyuncuları  Audrey Tautou ve  Benoît Magimel.

Darling Campanion

Lawrence Kasdan’ın yönettiği film evli bir çift üzerinden ilerliyor. Filmin kadrosunda ise Diane Keaton, Kevin Kline, Dianne Wiest ve  Richard Jenkins yer alıyor.

The Fairy

Doğaüstü bir aşk hikayesini anlatan film sadece 3 sinema salonunda İstanbul’da gösterime girdi. İstanbul Film Festivali’nde de sinemaseverlerle buluşmuş filmin yönetmen koltuğunda Dominique Abel, Fiona Gordon ve  Bruno Romy oturuyor.

The Innkeepers

Birçok festivalde gösterim şansı bulan ve ödül alan filmin yönetmeni Ti West. Hayalet konseptli filmler arasına giren The Innkeepers’ın kadrosunda Sara Paxton, Pat Healy ve Kelly McGillis yer alıyor.

Piranha 3DD

Korku komedi furyasına piranha 3D’yi ele alan filmi John Gulager yönetiyor.

The Inbetweeners

İngiltere’de bir lise komedisi olarak başlayan ve üç sezon bitiren diziden uyarlanan filmin kadrosunda  Simon Bird, Joe Thomas, James Buckley ve Blake Harrison yer alıyor.

Cafe de Flore

İlk gösterimini Venedik Film Festivali’nde yapan, Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée’nin yönettiği film iki farklı zamanda birbirine paralel olarak anlatılan iki hayat hikayesini anlatıyor.

Kırık Midyeler

İlk gösterimini İstanbul Film Festivali’nde yapan film yönetmen Seyfettin Tokmak’ın ilk uzun metraj çalışması. Türk, Kürt, Boşnak ve Afrikalı olmak üzere 4 dilden insanın hayatlarına odaklanan filmin kadrosunda Uğur Barış Mehmetoğlu, Seydo Çelik, Engin Benli ve Volga Sorgu yer alıyor.