23 Aralık 2011: Gösterime Giren Filmler


Birisi belgesel beş filmin vizyona girdiği haftada seyircileri bekleyen filmler;

Labirent

Kaybedenler Kulubü ile büyük ses getiren Tolga Örnek’in son filminde uzun zaman sonra Meltem Cumbul ve Timuçin Esen tekrar bir araya geliyor. Türkiye – Almanya ortak yapımı filmin kadrosunda Sarp Akkaya, Rıca Kocaoğlu, Cem Bender ve Altan Gördüm de yer alıyor.

İstanbul’da patlayan bombada hayatını kaybedenler arasında İngiliz ve Amerikan vatandaşlarının da olması üzerine 3 ülke ortak olup bu terör örgütününün peşine düşerler.

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Ethan Hunt’ın maceralarının devam ettiği Görevimiz Tehlike serisi 4. film ile devam ediyor. The Incredibles ve Ratatouille gibi başarılı animasyonlara imza atan Brad Bird’ün yönettiği filmde Tom Hanks’e Simon Pegg ve Josh Holloway de eşlik ediyor.

Nar

Ümit Ünal’ın Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönen filminde Serra Yılmaz, İrem Altuğ, İdil Fırat ve Erdem Akakçe oynuyor.

Bir kadının adaletin peşine düşmesiyle başlayan olay örgüsünü anlatan filmin müziği Jehan Barbur tarafından seslendirildi.

Shark Night 3D

Son Durak serisinde asistan yönetmenlik yapan David R. Ellis’in yönettiği film Louisiana Gölü’ne giden bir grup arkadaşın köpek balıklarının saldırılarıyla verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Ünye de Fatsa Arası

Karadeniz’in yıllardır birbirleriyle uğraşan iki ilçesi olan Ünye ile Fatsa’nın gerginliğini, tarihini ve kültürel değerlerini anlatan belgeselin yönetmeni Esra Alkan. Türkiye’nin Kültür Bakanlığı destekli ilk mizahi belgeseli olma özelliği taşıyan Ünye de Fatsa Arası Beyoğlu Atlas Sineması’nda her gün 11:00 seasında sinemaseverlerle buluşacak.


Leave a Reply