24 Ağustos: Gösterime Giren Filmler


The Flowers of War

Çin’de gerçekleşmiş Nanjing katliamını anlatan film Hero filmi ile tanıdığımız yönetmen Zhang Yimou tarafından çekildi. Başrolde ise Christian Bale yer alıyor.

Fairytale

Haftanın korku türüne ait filmi bu kez İtalya’dan. İlk! doğaüstü gerilim projesi olarak nitelendirdikleri yapım Ascanio Malgarini ve Christian Bisceglia tarafından yönetildi.

Sint

Daha önce Tribeca Film Festivali’nde seyirciyle buluşan 2010 tarihli Belçika yapımı Sint, Dick Maas tarafından yönetilen bir korku-komedi yapımı.

Nessuno mi può giudicare / Beni Yargılama

Massimiliano Bruno’nun ilk yönetmenlik denemesi olan İtalya yapımı bu komedi filminde başrollerde Paola Cortellesi, Raoul Bova ve Rocco Papaleo yer alıyor.

Lal Gece

Berlin Film Festivali’nden Kristal Ayı, 17. Türkiye – Almanya Film Festivali’nden de En İyi Film, En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleri ile dönen filmin yönetmen koltuğunda Reis Çelik oturuyor. Türkiye gündeminden hiç düşmeyen çocuk gelin sorununu ele alan yapımın kadrosunda İlyas Salman, Dilan Aksüt, Mayşeker Yücel, Sabri Tutal, Sercan Demirkaya ve Ahmet Aydın yer alıyor.


Leave a Reply