Kategoriler
haber

24: Ser Verip Sır Vermeyen Film

Daha önce dönüşünü müjdelediğimiz 24 filminden haberler gelmeye devam ediyor. Filme dönüştürülecek eski dizinin yıldızı Kiefer Sutherland geçtiğimiz gün düzenlenen bir basın toplantısında film hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek sene vizyona girmesi planlanan film, dizide bırakılan yerden 6 ay sonrasını konu alıyor. Hatırlatmak gerekirse, dizinin son bölümünde ABD Başkanı, karakterimiz Jack Bauer’a ülkeyi terketmesini öğütlemişti. Bu bitişe istinaden, ilk olarak Billy Ray tarafından yazılan senaryo, filmin konusunun Avrupa’da geçmesi doğrultusundaydı. Sutherland, Avrupa mevzusu için herhangi bir açıklama yapmaktan çekiniyor ve anladığımız kadarıyla bu konuda değişme yaşanabilir. Jack Bauer ya anavatana dönüş yapacak yada Avrupa’da kötü adamların peşine düşecek. Filmin formatına değinecek olursak, iki saatlik bir film çekilecek ve bu iki saat, 24 saatlik bir zaman diliminde yaşananları anlatacak. Kiefer Sutherland’ın dışında filmde rol alması kesin gözüyle bakılan kişi Mary Lynn Rajskub fakat diğerleri henüz belli değil.

Nisan ayı sonunda çekimlere başlanması kesinleşen detaylardan birisi. Fakat filmi kimin çekeceği konusu, belirlenmeyen en büyük soru işareti. Bu kadar belirsizliğin mevcut olduğu bir durumda, böyle büyük bir projeye nasıl başlanacak, büyük merak konusu açıkçası. Kiefer Sutherland her ne kadar kendisinden emin olsa da, hayranları için hiçbir şeyden haberdar olamamak ziyadesiyle kötü bir durum.

24 dizisinin finalini hatırlamak isteyenlere son bir buçuk dakikalık kısmını sunuyoruz.

Bir cevap yazın