25 Mayıs 2012: Gösterime Giren Filmler

25 Mayıs 2012: Gösterime Giren Filmler

Men In Black 3

Dünyada gizlice aramızda yaşamaya başlayan uzaylıları konu edinen, 1990’larda yazılmış aynı adlı çizgi romandan uyarlanan Men in Black filminden 15 sene sonra üçüncü serisi ile tekrar beyazperdeye dönüyor. Will Smith ve Tommy Lee Jones‘un kadroda varlığını devam ettirdiği seride Josh Brolin de seyirci karşısına çıkacak.

Dirty Girl

 Abe Sylvia‘nın ilk yönetmenlik denemesi olan filmin kadrosunda  Juno TempleMilla JovovichWilliam H. Macy ve Mary Steenburgen yer alıyor.

Moonrise Kingdom

Cannes film festivalinin bu seneki açılış filmi olan Wes Anderson‘un yönettiği film haftanın en çok beklenen filmlerinden. New England’da bir adada geçen filmin güçlü kadrosunda Edward Norton, Bruce Willis, Bill Murray ve Tilda Swinton yer alıyor. Cannes’da eleştirmenler filmi Anderson’ın Royal Tennenbaums’tan bu yana en iyi filmi olarak niteledi.

In The Land of Blood and Honey

Angelina Jolie‘nin ilk yönetmenlik denemesi olan, Bosna Savaşı ve savaş sırasında geçen bir aşk öyküsünü anlattığı filmi haftanın merak edilen bir diğer filmi. Ülkemizde gecikmeli olarak vizyona giren film Boşnakça ve İngilizce olarak gösterime giriyor.

Le Moine / Şeytanın Yüzü

Daha önce Luis Buñuel tarafından 1972 yılında Matthew Gregory Lewis’in 1796 tarihli aynı isimli kitabından esinlenerek beyazperdeye uyarlandığı kitabı Fransız yönetmen Dominik Moll tekrar ekrana taşıyor. Filmin kadrosunda  Vincent Cassel, Déborah François, Joséphine Japy ve Sergi López yer alıyor.

Canavarlar Sofrası

İlk gösterimi 48. Uluslaraçrası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşmiş, İran kökenli yönetmen Ramin Matin‘in ilk uzun metraj denemesi olan film hangi ülkede, hangi akşam, hangi insanlar arasında geçtiği belli olmayan evli çiftler arasında geçenleri konu ediniyor.

Don Gato Y Su Pandilla / Sevimli Kedi İş Başında

Hanna-Barbera imzalı bu çizgi dizi 1961 yılında yayınlanmaya başladı.  Meksikalı Anima Studios tarafından Top-Cat adlı çizgi diziden uyarlanan uzun metraj çizgi filmin seslendirme kadrosunda Yekta Kopan yer alıyor.


Leave a Reply