28 Aralık 2012: Gösterime Giren Filmler


Life of Pi / Pi’nin Yaşamı

Yann Martel’in çok satan romanından uyarlanan ve Ang Lee’nin yönettiği, 3D olarak çekilen film sinemaseverlere bir görsel şölen vaadediyor. Bir gemi kazası sonrasında sandalda bir kaç hayvan ve Bengal kaplanı ile yaşam mücadelesi vermeye çalışan Pi Patel’in hikayesinin anlatıldığı filmin kadrosundaki isimler ise Suraj Sharma, Gérard Depardieu, Irrfan Khan ve Adil Hussain.

Amour / Aşk

Filmlerini incelediğimiz Michael Haneke’nin ödüle doymayan son filmi nihayet bu senenin son haftasında ülkemizde gösterime giriyor. 2012 Cannes Film Festivali’nden de Altın Palmiye ile dönen filmin oyuncu kadrosunda Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert ve Alexandre Tharaud yer alıyor.

Anna Karenina

Edebiyat uyarlamaları ile dikkat çeken yönetmen Joe Wright’ın yönettiği Anna Karenina bir Rus edebiyatı uyarlaması. Eleştirmenler tarafından beğenilen ve modernize olduğu söylenen yapımın oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Jude Law ve Aaron Taylor-Johnson’ı izliyoruz.

Monsieur Lazhar / Canım Öğretmenim

2011 yılında Oscar töreninde En İyi Yabancı Film dalında Kanada adına yarışan film apar topar başka bir okula atanan Cezayir asıllı yedek öğretmenin hikayesini anlatıyor. Yönetmen Philippe Falardeau, oyuncular ise Mohamed Fellag, Sophie Nélisse, Émilien Néron, Danielle Proulx ve Brigitte Poupart. Gecikmeli olarak vizyona giren filmin kopya sayısının oldukça az olduğunu da belirtelim.

Red Lights / Medyum

Buried filminin yönetmeni Rodrigo Cortés’in yönettiği yapım metafizik olaylar üzerinde çalışan bir ekibin ünlü bir medyumun sahtekarlığını ortaya çıkarmaya çalışmasını anlatıyor. Yapım; Robert De Niro, Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Elizabeth Olsen, Joely Richardson ve Toby Jones’dan oluşan kadrosuyla dikkat çekiyor.

The Impossible / Kıyamet Günü

2004 yılında gerçekleşen tsunami felaketinde hayatta kalan ailenin gerçek hayat öyküsünün anlatıldığı filmde Naomi Watts ve Ewan McGregor başrollerde. Juan Antonio Bayona’nın yönettiği filmin senaryosu Sergio G. Sánchez’e ait.

htr2b: Dönüşüm

Haftanın tek Türk filmi olan yapım reklam yönetmeni olarak tanınan Osman Evre Tolga tarafından çekildi. Gerçek bir haberden esinlenerek çekilen film, bir klinikten kaçan ilaç denekleri ile normal bir hayat süren bir aileyi karşı karşıya getiriyor.


Leave a Reply