Kategoriler
haber

29 Haziran 2012: Gösterime Giren Filmler

Bu haftanın dikkat çeken filmleri arasında Alexandr Sokurov’un Faust’u ve Ice Age’in dördüncü bölümü var.

Faust 

Rus yönetmen Alexandr Sokurov’un, Johann Wolfgang von Goethe’nin aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan film Venedik Film Festivali’nden Altın Aslan ödülü ile dönmüştü. 19 yy.’da geçen film edebiyat tarihinin en önemli eserlerinden birisini büyük bir başarıyla sinemaya aktarmış.

Chernobly Diaries

Paranormal Activity serisinden tanınan Oran Peli’nin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni Bradley Parker. Film, bir grup arkadaşın yaptıkları yolculukta, eski nükleer enerji reaktörü işçilerinin yaşadığı bir çevrede karşılaşacakları korkunç olayları anlatıyor.

Una Vie Meilleure / A Better Life

İlk gösterimini İstanbul Film Festivali’nde yapan filmin yönetmeni Cédric Kahn. Bir aşk hikayesine odaklanan Kanada yapımı filmin başrol oyuncuları Guillaume Canet, Leila Bekhti ve Slimane Khettabi.

Lo Contrario al Amor / The Opposite of Love

İspanya’da başarılı bir gişe elde eden film haftanın diğer romantik filmi. Yönetmen Vicente Villanueva’nın ilk uzun metraj çalışması olan filmin başrollerinde Hugo Silva ve Adriana Ugarte var.

Ice Age: Continental Drift

Buz devri serisinin şimdilik son filmi olan Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor haftanın en eğlenceli yapımlarından. Kıtalar ayrıldıktan sonra okyanusun ortasında kalan karakterlerden Manny, Diego ve Sid’i yine Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer ve Yekta Kopan seslendiriyor.

Filmin gösteriminden önce The Simpson karakterlerinden Maggie Simpson’ın yer aldığı ve 23. sezonun finalinde görücüye çıkan The Longest Daycare adlı kısa film de sinemaseverlerle buluşacak.

Bir cevap yazın