5 Ekim 2012: Gösterime Giren Filmler


Taken 2 / Takip: İstanbul

Olivier Megaton’un İstanbul’da çektiği filmin yapımcısı yine Luc Besson. İlk filmde yer alan  Liam Neeson, Famke Janssen ve Maggie Grace kadroda yerini korurken onlara katılan isim ise Rade Serbedzija.

Magic Mike / Striptiz Kulübü

Filmde de başrolü oynayan Channing Tatum’un gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmin yönetmeni Steven Soderbergh. Tatum’a eşlik eden isimler ise Matthew McConaughey, Alex Pettyfer, Olivia Munn.

Shadow Dancer / Gölgede Dans

Man on Wire filmi ile akademiden en iyi belgesel ödülünü alan James Marsh’ın yönettiği film, Tom Bradby’nin kitabından uyarlandı. İrlanda Cumhuriyet Ordusu IRA ile İngiliz Gizli Servisi MI5 arasındaki ilişkinin anlatıldığı filmin kadrosunda Clive Owen, Gillian Anderson ve Andrea Riseborough yer alıyor.

Hope Springs / Aşk Yeniden

David Frankel’in yönettiği, Meryl Streep ve  Tommy Lee Jones’un başrollerini paylaştığı film evliliklerinde tekrar heyecan arayan bir çiftin hikayesi.

Utomlyonnye Solntsem 2 / Güneş Yanığı 2

Rus yönetmen Nikita Mikhalkov’un 1994 yılında çektiği ilk filmin devamı olan yapım, ilk filmden beş yıl sonrasını anlatıyor.

Der Müll im Garten Eden / Cennetteki Çöplük

İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren, Çamburnu’nda yaşanan çevre olaylarını ve köylülerin verdiği mücadeleyi anlatan belgeselin yönetmeni Fatih Akın.

Tot altijd / Hayatımın Kararı

Türkiye’de Altın Koza Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşan, Ben X filminin yönetmeni Nic Balthazar tarafından çekilen film iki yakın arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor.

Sammy 2 / Sammy’nin Maceraları

2010 yılında çekilen animasyonun devamı olan Sammy 2’nin yönetmeni yine Ben Stassen. Ozan Güven, Engin Alkan, Erkan Taşdöğen, Altuğ Yücel ve Nilgün Karababa animasyonun Türkçe seslendirme kadrosunda yer alan isimler.


Leave a Reply