5. Palto Film Günleri Başlıyor


“Dostoyevski, ‘‘Rus edebiyatı Gogol’ün paltosundan çıkmıştır…’’ dediğinde; Eisenstein, ‘Gogol, İmparatorumuz’ sözünü henüz sarf etmemişti…”

Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema kulübü ve iletişim bilimleri fakültesinin düzenlediği Palto Film Günleri  bu sene beşinci kez g>19 – 25 Aralık tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü’nde bulunan Sinema Anadolu’da gerçekleşecek.

11 filmin gösterileceği festival 18 Aralık Pazar günü Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filmi ile açılışını yapacak. Yerli filmler programında Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi ile Bir Zamanlar Anadolu’da filmleri gösterilecek ve filmin oyuncuları ile gösterim sonrası söyleşiler gerçekleşecek.

Festival programında yer alan bir diğer etkinlik ise Sinema Anadolu’nun fuayesinde gerçekleşecek olan Gökçe Pehlivanoğlu’nun gözünden Set – Up kareleri sergisi. Ayrıca 20 Aralık Salı günü, yerli sinemanın önemli görüntü yönetmenlerinden Uğur İçbak’ın görüntü, çekim teknikleri ve kamera teknikleri üzerine atölye çalışması gerçekleşecek.

Gösterilecek filmler: Gelecek Uzun Sürer, Perfect Sense, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Midnight in Paris, The Misfortunates, Bir Zamanlar Anadolu’da, Elena, Even The Rain, The Dangerous Method, I Saw the Devil.

Bakınız: http://www.paltofilmgunleri.com/