6 Ocak 2012: Gösterime Giren Filmler

6 Ocak haftası özellikle iki türk filmiyle dikkat çekiyor....

Yeni yılın ilk haftası sinemaseverleri ikisi Türk filmi olmak üzere beş yeni film sinema salonlarında bekliyor.

The Rum Diary

Yazar Hunter S. Thompson’ın Porto Riko’da yaşadıklarının anlatıldığı 1960 tarihli aynı adlı romandan uyarlanan filmin yönetmeni sinemaya uzun süre ara vermiş Bruce Robinson. Johnny Depp’in başrolünde oynadığı The Rum Diary haftanın en çok beklen filmi.

The Darkest Hour

Timur Bekmambetov’un yapımcılığını üstlendiği, Chris Gorak’ın yönetmeni olduğu film uzaylı istilası filmi örneği. 3 boyutlu film bir grup Amerikalı gencin Rusya’yı istila eden uzaylılarla savaşmasını konu ediniyor. Eleştirmenlerden olumlu notlar almayan The Darkest Hour’un kadrosunda Emile Hirsch, Olivia Thirlby, Max Minghella ve Rachael Taylor yer alıyor.

Diary Of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules

Jeff Kinney’in popüler kitap serisi Saftirik Greg’in Günlüğü’nden uyarlanan filmin devam filminin yönetmeni David Bowers. Zachary Gordon ve Devon Bostick yine başrollerde.

Kurtuluş Son Durak

Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazdığı film oğlu Yusuf Pirhasan’ın ilk uzun metraj filmi. Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak, Nihal Yalçın, Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan ve Mete Horozoğlu’nun kadrosunda bulunduğu film kadına karşı şiddete dur diyen kadınların birlik olduklarında  erkeklere nasıl karşı gelebildiklerini anlatıyor.

Bu Son Olsun

Orçun Benli’nin yazıp yönettiği Bu Son Olsun yönetmenin ilk uzun metraj filmi. 5 evsiz insanın 12 Eylül döneminde sokağa çıkma yasağında sokakta kalmalarını mizahi bir dille anlatan filmin kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Mustafa Uzunyılmaz, Ferit Kaya, Orhan Eşkin, Hazal aya, Engin Alkan ve Deniz Uğur yer alıyor.

Bu Son Olsun filmi galasını Emek Sineması önünde yaptı. Fakat gala için Yeşilçam Sokağı’nın giriş ve çıkışlarının güvenlikler tarafından davetli olmayanlara kapatılması da haklı olarak tepki aldı.

kategori:
haber

ilgili