6 Temmuz 2012: Gösterime Giren Filmler

6 Temmuz 2012: Gösterime Giren Filmler

The Amazing Spider Man

Sam Raimi’nin seriyi bitirmesinin ardından Marc Webb’in tekrar çektiği Marvel’in çizgi romanı Amerika’da üç gün önce gösterime girdi ve iyi bir açılış yaptı. Örümcek Adam’ın Andrew Garfield’a devredildiği filmin geri kalan kadrosunda Emma Stone, Rhys Ifans, Martin Sheen ve Sally Field yer alıyor.

Take This Waltz

!f İstanbul Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkan Take This Waltz Sarah Polley tarafından yönetildi. İlişkiler üzerine ilerleyen filmin başrolünde Michelle Williams ve Seth Rogen yer alıyor.

Et Maintenant, On Va Ou? / Where Do We Go Now?

İk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yapan filmi Nadine Labaki yazıp yönetti. Ayrımcılığı, din farklılıklarını ve savaşı kadınlar üzerinden anlatan Labaki aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlendi.

L’Art d’Aimer / The Art Of Love

Haftanın kadın erkek ilişkilerine odaklanan bir diğer filmi The Art of Love. Fransız yapımı filmin yönetmeni  Emmanuel Mouret, başrol oyuncuları ise François Cluzet, Frédérique Bel ve Judith Godrèche.

Detective Dee and the Mystery of Phantom Flame

Hong Kong yapımı filmin yönetmeni Hong Kong sinemasının önemli yönetmenlerinden  Tsui Hark’ın elinden çıkma. Epik bir film olan Detective Dee, görselliği ve kareografileri ile beğeni topladı.

Doomsday Book

Vizyona giren ikinci uzakdoğu yapımı film Doomsday Book. Güney Koreli yönetmen  Kim Jee-woon’un  Phil-Sung Yim ile beraber yönettiği film gelecek zaman dilimin insanlar ve robotlar arasında geçiyor.