Abdellatif Kechiche’ten Yine Zor Bir Aşk Hikayesi

Abdellatif Kechiche’ten Yine Zor Bir Aşk Hikayesi

La Vie Adele ile hem kendisini, hem de oyuncularını zorlayan ama ortaya iyi bir film çıkararak sinema çevrelerinin takdirini kazanan Abdellatif Kechiche, yine zor bir aşk hikayesini beyazperdeye taşıyacak.

Kechiche, yeni filminin Héloïse & Abélard’ın yaşadıklarını anlatacağını açıkladı. Fransız tarihinin üzerinde en çok konuşulan yasak aşklarından biri olan rahip Peter Abélard ve rahibe Héloïse d’Argenteuil’ün aşkı, 12. yüzyılda yaşandı. Héloïse d’Argenteuil, başarılı bir öğrenciyken öğretmeni Peter Abélard ile aşk yaşamaya başlar ve hamile kalır. Gizlice evlenen aşıkların yaşadıklarının ortaya çıkması üzerine Héloïse’ın ailesinin cezası ağır olur ve Peter Abelard’ı yakalayarak iğdiş ederler. Ancak bu durum ikilinin aşklarını sürdürmesine ve daha sonra keşfedildiklerinde birçok araştırmaya ve romana konu olacak mektuplarla sürdürmesine engel olmaz.

Abdellatif Kechiche’in özellikle La Vie Adele ile zirveye çıkardığı tarzı göz önüne alındığında önemli bir filmin daha yolda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.Héloïse & Abélard

 


Leave a Reply