Adam Driver Silence’ta; Michael Douglas Ant-Man’de

Adam Driver Silence’ta; Michael Douglas Ant-Man’de

Martin Scorsese yirmi senedir çekmeye çalıştığı ama sürekli finansman sorunu ortaya çıktığından bir türlü çekemediği Silence adlı filmini bu sene çekebilecek gibi görünüyor.

Son anda bir aksilik çıkmazsa usta yönetmen çekimlere haziran ayında başlayacak. Üç misyonerin 17. yüzyılda Japonya’da Hıristiyanlığı yaymaya çalışmalarını konu alan Silence, Shusaku Endo’nun aynı adlı romanından uyarlanacak. Filmin başrolleri geçtiğimiz yaz Andrew Garfield, Ken Watanabe ile Japon aktör Issei Ogata’ya teslim edilmişti. Kadroya bugün “Girls” dizisiyle ünlenen Adam Driver da dahil edildi.

Bu ay Behind the Candelebra’daki performansıyla ödül dolabına bir Altın Küre’yi daha ekleyen Michael Douglas’ın Ant-Man’de rol alacağı açıklandı. Douglas daha önce Marvel’la çalışmamış, bir çizgiroman uyarlamasında rol almamıştı. Dolayısıyla Ant-Man aktörün bu türdeki ilk işi olacak.

Komedi filmleriyle dikkatleri çeken ingiliz yönetmen Edgar Wright’ın yöneteceği Ant-Man’in başrolü geçtiğimiz ay Paul Rudd’a teslim edilmişti. Rudd, Scott Lang’e hayat verecek. Douglas ise Avengers’ın kurucularından dahi Henry “Hank” Pym’e hayat verecek.

Georgia’da çekimlerine başlanan filmi 31 Temmuz 2015’te izleyeceğiz.


Leave a Reply