Ailles: Hollywood Taciz Skandallarını Kazanca Çeviriyor


Geçtiğimiz iki yıl içinde sinema ve TV dünyasında art arda patlayan skandalların ardından toz bulutu dağılırken Hollywood yapımcıları krizi kazanca çevirmenin yollarını araştırmaya başladı. Fox News’in ünlü yorumcusu Roger Ailles’in yarattığı skandal yapımcılar açısından en gözde skandal haline geldi.

Özellikle sağ tandanslı, ahlak odaklı habercilikte bir ekol olan Alies’in çalışma arkadaşlarını taciz ettiği ortaya çıkmış, 77 yaşındaki Ailles işinden kovulduktan 1 yıl sonra da ölmüştü. Annapurna, çok önemli bir oyuncu kadrosunu bu skandalı seyirciye aktarmak için bir araya getiriyor. Nicole Kidman’ın ünlü haber spikeri Gretchen Carlson’ı, Charlize Theron’un bir diğer yıldız Megyn Kelly’yi oynayacağı filmde Margot Robbie ise gerçekte yaşamamış, bu film için yaratılan bir yapımcıya hayat verecek.

Filmde Ailles’i oynayacak isim de belli oldu. Usta aktör John Lithgow ünlü tacizciyi oynamayı kabul etti. Senaryo Charles Randolph tarafından kaleme alınırken yönetmenlik koltuğunda Jay Roach’u göreceğiz. Ailles ile ilgili başrolünü Russell Crowe’un oynayacağı bir mini dizi ile ilgili hazırlıklar da sürüyor.


Leave a Reply