Alien, Avatar 2, Wolverine 3, Blade Runner 2’nun Çekim Tarihleri ve Yerleri Açıklandı

2017’nin büyük bütçeli filmlerinin çekimlerine aynı zamanda başlanacak. Scarlett Johansson’ın başrolünü üstleneceği, aynı adlı animeden uyarlanacak “Ghost in the Shell“in çekimlerine bu ay Yeni Zelanda’da başlanacak. Çekimlere Hong Kong, Macau ve Şangay’da devam edilecek. Filmi 31 Mart 2017’de izleyeceğiz.

gits

Jamie Dornan ve Dakota Johnson’lı “Fifty Shades Darker“ın çekimlerine de bu ay başlanacak. Çekim mekânı Vancouver. Söylenenlere göre üçüncü film “Fifty Shades Freed“in çekimlerine “Darker” tamamlanır tamamlanmaz başlanacak. 2.film 10 Şubat 2017’de gösterilecek. Gelelim Hugh Jackman’ın jübilesini yapacağı “Wolverine 3” filmine. Bu filmin çekimlerine 25 nisanda başlanacak. Çekim mekânları New Orleans ve New Mexico. Jackman’a Patrick Stewart eşlik edecek. Filmi 3 Mart 2017’de izleyeceğiz. Nisan ayında Michael Fassbender ve Katherine Waterston’lu “Alien: Covenant“ın da çekimlerine başlanacak. Bu film Avustralya’da çekilecek ve 6 Ekim 2017’de gösterilecek. Noomi Rapace filmde görünmeyecek.

Avatar-2

 

Avatar 2“nin çekimlerine 15 nisanda Yeni Zelanda’da başlanacak. Planlara göre üç film arka arkaya çekilecek ama bundan vazgeçilip geçilmediği belli değil. İlk filmin kadrosu korunacak. Vizyon tarihi henüz belirlenmedi. Zoe Saldana’nın durumuna da açıklık getirilmedi. Aktris beş ay boyunca “Guardians of the Galaxy 2“nun çekimleriyle meşgul olacak. Ve “Blade Runner 2“. Ryan Gosling ve Harrison Ford’lu bu devam filminin çekimlerine temmuzda İngiltere’de başlanacak, Macaristan’da devam edilecek. Filmi yüksek ihtimalle 2017’de izleyeceğiz.