Kategoriler
haber

Allen ve Almodovar Cannes’a Katılmayacaklar

Bu sene 15 mayısta kapılarını sinemacılara ve filmseverlere açacak olan Cannes Film Festivali’ne iki önemli sinemacı yeni filmleriyle yer alamayacak.

The Playlist’in haberine göre bu sene 15 mayısta kapılarını sinemacılara ve filmseverlere açacak olan Cannes Film Festivali’ne iki önemli sinemacı katılmayacak. Amerika’da yazın Sony Pictures’ın dağıtımıyla gösterime girecek olan “Blue Jasmine” ve geçtiğimiz günlerde İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilen, İspanya’da da gösterime giren “Los Amantes Pasajeros” filmleri Cannes Film Festivali’nde gösterilmeyecekler. almodovar

Dolayısıyla son olarak “Midnight in Paris” ile festivali açan Woody Allen ile Allen ile “The Skin I Live In” ile ödül için yarışan Pedro Almodovar festivalde görünmeyecekler. Festivale yetiştirilmesi imkansız olan filmler de açıklandı. “Hunger” ile Cannes’dan Altın Kamera ödülünü kazanan Steve McQueen’in köleliğe odaklanan yeni draması “Twelve Years A Slave”in ve Spike Jonze’un “Her” adını verdiği yeni filminin post prodüksiyon aşamaları devam ettiklerinden bu filmler de festivalde yarışamayacaklar.

Bir cevap yazın