Amazon 20’den Fazla Dizisini Duyurdu

Şu sıralar The Dark Tower, Lord of the Rings ve The Time of Wheels gibi büyük bütçeli, fantastik diziler hazırlayan Amazon bunlar dışında da pek çok dizi hazırlıyor. Amazon dün 20 yeni dizisini duyurdu. Bu dizilerden iki tanesi İspanya, bir tanesi İtalya, bir tanesi Almanya, altı tanesi Hindistan, beş tanesi Meksika, iki tanesi ise Japonya yapımı olacak.

HİNDİSTAN YAPIMI DİZİLER: Duyurulan ilk dizi, Bandish Bandits adını taşıyor. Dizi romantik-müzikal türlerinde olacak, çok farklı dünyalardan olan yetenekli şarkıcı Radhe’yle özgür ruhlu pop yıldızı Tamanna’nın aşkını konu alacak. The Last Hour adını taşıyan diğer diziyi Amit Kumar hazırlıyor. Kumar’ın yaratıcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği dizinin yürütücü yapımcıları arasında Asif Kapadia da yer alıyor. Suç-gerilim türlerindeki dizi doğaüstü sürprizler içeriyor, Himalayalar’daki bir durakta geçiyor. Dizinin çekimlerine ocakta başlanmış. Amazon’un üçüncü dizisi de gerilim türünde. Sudip Sharma‘nın yaratıcılığını üstlendiği isimsiz dizi günümüzde geçip Hint toplumuna ve siyasetine odaklanıyor. Çekimlere bu ay başlanacak. Hindistan’ın politik yüzü dördüncü dizinin de odak noktasını oluşturuyor. Adı belirlenmeyen dizi gençleri merkeze koyacak, ama kirli siyasetçileri de anlatacak. Çekimlere martta başlanacak. Amazon bu dizilerin yanı sıra bir de yarışma hazırlıyor. Comicstaan adı verilen yarışma ülkenin sıradaki yıldız stand-up komedyeninin belirlenmesini konu alıyor. Bizdeki yarışmalarda olduğu gibi bunda da jüriler yer alıp adayları değerlendirip duracaklar. Ve gelelim son yapıma. Amazon’un Hindistan cenahından duyurduğu son yapım reality türünde olacak. Komedyen Sapan Verma‘nın yaratıcılığını ve sunuculuğunu üstleneceği bu reality showun her bölümünde Sapan, konuk komedyen ve ülkenin ünlü bir siması yer alacak, beraber ünlü kişinin hayatıyla ilgili konuşacaklar.

MEKSİKA YAPIMI DİZİLER: Şilili yönetmen Pablo Larrain‘in şirketi Fabula ve Narcos‘un yaratıcısı Gaumont, Amazon için El Presidente adlı bir dizi hazırlıyor. Gerçeklerden uyarlanan suç dizisi 2015’teki FIFA Skandalı’nı konu alıyor. Çekimlere 2020’de başlanacak. Amazon ayrıca bilimkurgu/korku/komedi türlerinde bir dizi de hazırlatıyor. Dizi epik boyutlardaki bir savaşı konu alacak. El Juego de las Llaves adı verilen diğer diziyse günümüzde geçip tutku, kendini kanıtlama ve monogamiyi konu alan bir komedi. Dizi arkadaş olan dört çifte odaklanacak, bu arkadaşların verdikleri kararların ilişkilerini nasıl etkilediğini konu alacak. Amazon, Meksika’ya da politik gerilim dizisi hazırlatıyor. Bu dizi siyasetçilere, tetikçilere, hükümetin ajanlarına ve kartellere, bunlar arasındaki savaşa odaklanacak. Dizinin çekimleri hızla devam ediyor. Como Sobrevivir Soltero adı verilen diğer diziyse dramedi türünde. Dizi aktör Sebastian Zurita‘nın kurmaca yaşamına ve aşkta şanssız olan bir grup arkadaşa odaklanacak.

JAPONYA YAPIMI DİZİLER: Amazon, Japon şirket Vice Media Japan’a senaryosuz bir dizi hazırlatıyor. Dizi ülkenin toplumsal sorunlarına odaklanacak. The Bachelorette adı verilen yapımsa Amerika’da 2003’te başlayıp 14 sezon yayınlanan The Bachelor‘ın spinoff’u. Amerikan yapımı yarışma erkeklere odaklanırken Japonya yapımı yarışma kadınlara odaklanacak. Yarışmanın konusu basit: Bekâr bir erkek/kadın gelecekteki eşini bulmaya çalışacak.

İTALYA YAPIMI DİZİ: Henüz ismi belirlenmeyen dizi Nicola Guaglianone ve Menotti tarafından kaleme alınıyor. Dizi, Amazon’un ilk İtalyan yapımı dizisi olacak, 80’lerde Milan’da geçip utangaç ve güvensiz bir ergenin babasının takdirini kazanmak maksadıyla mafyaya dahil oluşunu konu alacak.

ALMANYA YAPIMI DİZİ: Wir Kinder vom Bahnhof Zoo adı verilen dizi, 1978’de piyasaya sürülen aynı adlı otobiyografik kitaptan uyarlanacak, ünlü Christiane F.‘i ve işlevsiz ailesini konu alacak. Hakkında pek çok belgesel ve film çekilen Christiane F. uyuşturucu bağımlısı birisiydi. Dizi de 1970’lerde Batı Berlin’de geçip uyuşturucu bağımlılığını işleyecek. Philipp Kadelbach diziyi yönetecek.

İSPANYA YAPIMI DİZİLER: La Templanza adı verilen dizi 1860’larda Meksika, İspanya ve Londra’da geçen dramatik bir aşk öyküsünü konu alıyor. Dizi, Maria Duenas‘ın çok satan romanından uyarlanıyor. Çekimlerine bu yıl başlanacak dizi bu yıla yetişecek. Bir diğer diziyse El Cid adını taşıyor. Bu dizi iki dünya ve iki kültür arasına sıkışmış bir adamı, kahramanı, asilzadeyi, paralı askeri, aynı zamanda kral olabilecek kişiyi, İspanya’nın çok sevdiği Rodrigo Diaz de Bivar’ı, diğer adıyla El Cid’i konu alıyor. Bu dizi de bu yıl çekilecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın