Kategoriler
haber

Anthony Hopkins: “Ödül Sezonuna Bir, Metod Oyunculuğuna İki”

Usta oyuncu ödüller ve metod oyunculuğu hakkında içini döktü.

Alfred Hitchcock’u oynadığı filmle ödül sezonunun gözde isimlerinden biri olan ve canlandırdığı karakterlerin gücüyle tanınan Anthony Hopkins, bu iki konuda içini Huffington Post’a döktü.

– “Otoritelerin” kıçını öpmek, çoğunlukla ödülü alıp almadığını belirliyor, buna dayanamıyorum. Olanları izlemek mide bulandırıcı ve bu işin içinde yer almak iğrenç. Ortalıkta dolaşıp, önemli yapımcıların kıçlarını öpenleri görünce midem bulanıyor. Beni hasta ediyorlar. Bu tipleri görünce “Ne yapıyorlar? Kendilerine hiç mi saygıları yok? diye soruyorum ve aklımdan tek cümle geçiyor: Fuck Off (bilerek türkçeye çevirmemeyi tercih ettik)

– Metod aktörlerini de pek anladığım söylenemez. Siz istediğinizi yapabilir, bundan sonra beni “Mr. Hitchcock” diye çağırabilirsiniz. Bence saçmalık. Bazı aktörler bunu yapmak istiyorlarsa tamam. Istırap duymak istiyorlarsa, bu onların seçimi. Ben ilgilenmiyorum. Bu bir meslek ve ben mesleğimi yapıyorum. Bir karakter canlandıracağım diye hayatımı cehenneme çevirmem.

– Can sıkıyorlar. Kim iyi performans sergileyeyim diye ıstırap veren huysuz bir adama dönmek ister ki? Çok sıkıcı. Metod oyunculuğu yapan aktörlerle çalıştım. Can sıkıyorlar. O tiplerle birlikte çalışmak çok zor ve zaten çok azı gerçekten iyi oyuncu…

Bir cevap yazın