Bakınız Forward: Sherlock Holmes Özel

Bakınız Forward: Sherlock Holmes Özel

Giderek yükselen vampir miti gibi Sherlock Holmes da film ve dizilerle anaakım medyanın ve eğlence endüstrisinin sıkça kullandığı bir figür haline geldi. Ama en azından bu figürü, iyi yönetmenler, iyi oyuncular, iyi senaristlerle izliyoruz ve keyfine varabiliyoruz.

Cuma günü tüm dünyada gösterime giren Guy Ritchie’nin ikinci Sherlock Holmes’u “A Game of Shadows” bu figürü yeniden sosyal medyanın favori konusu haline getirdi. Filmi izleyen hemen herkes internetten yorum yaptı, popüler TV show’ları konuya el attı, grafik sanatçıları bu popüler figürü kendilerine göre yorumladılar. Biz de bunlardan hoşumuza gidenleri toparlayalım istedik.

Filmle ilgili yorumların yüzde 90’ı “Süper olmuş” derken en az yarısı da “Ama çok homoerotik” demeyi de ihmal etmemiş. Filmde Sherlock ve Watson yani Robert Downey Jr. ile Jude Law arasındaki ilginç çekim, herkesin dikkatini çekerken, ikili çıktıkları her talk show’da bununla dalga geçiyorlar. BBC1’da Graham Norton’a konuk olan ikili Eddie Izzard da konuklar arasında olunca herkesi iyi ti’ye almışlar.

Internette dolaşan ilgi çekici videolardan biri de filmin kamera arkası görüntüleri…

 

Hem film serisi, hem de BBC dizisi, Star Trek'in Trekkies'i gibi Sherlock Holmes'un Sherlockian'larını yaratacak gibi…

 

Sherlock Holmes'un anime'leri serinin ilk filminden sonra deviantart'ta ortaya çıkmaya başladı.

 

Yeni bölümlerle birlikte Moriarty'nin de animeleri dolaşmaya başladı.

 

Dijital sanatçılar gelecek günlerde de Sherlock Holmes posterlerini kendilerine göre yorumlayacaklar. Serinin ikinci bölümü ile ilgili ilk çalışmalar gelmeye başladı.

 

Ve son olarak aslında House'u izleyen herkesin fark ettiği bir gerçek. Illustrasyonu yapan sadece Watson'un yerine Wilson'ı koymayı unutmuş.

Leave a Reply