Bakınız Forward: Sinematik Sosyal Medya Aparatı/ Bölüm 1


Sinema, kendi ışıltısını, tanrılarını, dedikodusunu yaratan bir dünya… Sinemacılar ve sinemaseverler de bu ışıltıya kapılıp, sinema tanrılarına hayranlık besleyip, hissettiklerini, esprilerini ve hayranlıklarını gösteren çalışmaları yaratmaktan da geri durmuyor haliyle…
Bakınız Forward, esprilerini ve hayranlıklarını gösteren çalışmalar oluşturup, maillerine veya bloglarına yükleyip, forward’a veya yayınla tuşuna basan binlerce sinefilin işlerini paylaşacak… Onların yaptıklarını bir de biz forward’layacağız.

5 DOLARLIK BILL MURRAY: Bill Murray, sinema dünyasının en kendi şahsına münhasır adamlarından biri. Öyle ki adamla ilgili yapılan şakalar bile extra-cool. Üşenmeyip Abraham Lincoln'ün içindeki Bill Murray'i ortaya çıkaran bu arkadaşı kutluyoruz.


FİLMİN İSMİNİ SENARYONUN İÇİNDE GEÇİRME HADİSESİ: Özellikle 80'lerin Hollywood filmlerinde çok rastlanır. Genelde bir soruya yanıt olarak verilir. En iyilerinden birisi kuşkusuz Back To The Future'dır.

 

MICHAEL BAY'İN PATLAMALARI: Her ne kadar hayatımız boyunca asla kullanmayacağımız bilgileri aktarsa da böyle infografik işleri seviyoruz. Patlama fetişisti Michael Bay'in ortalığı hangi filminde ne kadar yıktığı ile ilgili nadide bir çalışma…


VERY VERY ANGRY BIRDS: I-Phone fenomeni Angry Birds, hızını alamamış.

 

TENTEN ve KORUMALARI: Simon Pegg'in Tenten'in galasında attığı şakalı tweet'i… Haksız da değil…

 

HAVADA KARADA: Scarlet Johansson'un "Havada Karada Seksiyim" demek için çektirdiği fotoğraf.

Leave a Reply