Bakınız Forward Strikes Back…


Yılsonu listeleri, gelecek yılın filmleri derken, ilkini hazırladıktan sonra biraz boşladığımız “Bakınız Forward” geri döndü… İşte sosyal son iki-üç haftadır sosyal medyada gözümüze çarpan ilginç sinematik materyaller…

ÇARPICI BENZERLİK: Chelsea macerasının ardından Leverkusen'e dönen ve ileri yaşına rağmen yine döktüren Michael Ballack ile Matt Damon arasındaki benzerlik uzun süredir konuşulur… İkilinin yıllar önce bir araya geldiğini bilmiyorduk.

 

İSPANYOL BOĞALARI: Bir sporcu/sinemacı kankalığı daha… Antonio Banderas ile Rafael Nadal, ispanyol raketin bir maçının ardından laflıyorlar.

 

BÜYÜK HATA: İnsanın düşünmeden yaptığı, zekasının tutulduğu hareketler vardır. Bu hareketler bazen hiç yapılmaması gereken insanlara yapılır. Ve o bakışı hayatınız boyunca unutamazsınız.

 

MONT: 2011'in en iyi filmi hangisi tartışılır tabi… Ama bu yıl sinema perdesinde görülen en cool giysinin tartışıldığını sanmıyoruz.

 

BANT LEBOWSKI: Big Lebowski'ye farklı bir saygı duruşu… Yapanın ellerine sağlık demekten gayrı yapılacak birşey yok…

 

KANKALIK MÜESSESESİ: Son 3 yılda kankalık müessesesinin önemine en çok vurgu yapan yapım kuşkusuz Hangover. Filmin iki yıldızı müessesenin sınırlarını biraz zorlamışlar.

 


Leave a Reply