Batman Wall Street İşgali’nde Ne Yapardı?


Gotham City’de sokaklar işgal edildiğinde genel olarak kanuna uymayanları temizlemek görevi Batman’e düşüyor. New York sokaklarını işgal ederek sırada Wall Street olduğunu belirten “Occupy Wall Street” hareketi Bruce Wayne gibi zenginleri hedefliyor. Peki Batman’in bu harekete yanıtı ne olurdu? Kimin yanında yer alırdı? Bu soruları Batman’in yaratıcıları io9.com için yanıtlamış:

Greg Rucka (Batman çizgi-romanları yazarı): Bizim çizdiğimiz Gotham’da insanlar öldürülüyordu. New York’ta olan politik değişim isteyen insanların sivil itaatsizliği… Yanlarına gidip su ve battaniye dağıtırdı.

Dennis O’Neil (Batman’in uzun süredir editörü): Batman sosyopatları kovalıyordu. Wall Street’te işleniyorsa bile çok küçük suçlar işleniyor. Harekete geçmek zorunda kalsa bile kimseyi yaralamadan uzaklaştırırdı.

Steve Englehart (Joker de dahil birçok önemli Batman hikayesinin yazarı): Batman hep adaleti kovalar. OccupyWallstreet yasalara aykırı mı tartışılır. Bruce Wayne onlara sempati duyardı. Zengin olabilir ama asla “yüzde bir”in tarafında olmadı.


Leave a Reply