Ben Affleck İki Filmi Yönetmeyecek

Warner Bros.'tan Batman/Bruce Wayne rolünü, David Fincher'dan da Gone Girl'ün başrolü kapan aktör/yönetmen Ben Affleck haliyle yoğun bir döneme girecek....

Warner Bros.’tan Batman/Bruce Wayne rolünü, David Fincher’dan da Gone Girl’ün başrolü kapan aktör/yönetmen Ben Affleck haliyle yoğun bir döneme girecek. Affleck gelecek aydan itibaren Gone Girl’ün çekimlerine başlayacak. Bu filmin çekimleri bittikten sonra ise 2014’ün başlarında Man of Steel’in devam filmi olan Batman vs. Superman filminde rol alacak. Bu filmi de bitirdikten sonra kameranın arkasına dönüp Warner Bros. için Live by Night filmini yönetebilir. Ama Live by Night’ın geleceği Affleck’in Batman vs. Superman filmi yüzünden belirsizleşti. WB filmi 2015’e yetiştirmek niyetindeydi. Ama bu pek mümkün görünmüyor. Haliyle Live by Night’ın çekimleri belirsiz bir tarihe ertelendi.
People-Ben Affleck

Affleck geçtiğimiz sene yönetmeyi kabul ettiği iki filmin kadrosundan ayrıldı. Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanacak “The Stand”teki yönetmenlik koltuğu gelecek vaat eden Scott Cooper’a teslim edildi. Cooper hep yaptığı gibi bu filmin de yazılmış senaryosunu elden geçirecek ve bazı düzeltmeleri yapacak. “The Stand”in çekimlerine ne zaman başlanacağı belli değil. Denilenlere göre WB, King uyarlaması Under the Dome’un elde ettiği başarıdan sonra The Stand’i hemen çektirmek niyetinde. Gelelim ikinci filme. Affleck, Fransız aktör/yönetmen Guillaume Canet’nin yönettiği Fransız yapımı “Tell No One”ın Amerikan menşeli yeniden çevrimine de imzasını atmayı planlıyordu. Ama gelen haberlere göre bu filmi de yönetmekten vazgeçti. Affleck’e Oscar getiren Argo’nun senaristi Chris Terrio’nun yazdığı filmi kimin yöneteceği şimdilik bilinmiyor.

kategori:
haber

ilgili