Bergman’ın Evi Açık Arttırmada…


bergman.jpg

Wim Wenders’ın başını çektiği bir grup sinemacının engelleme çabalarına rağmen Ingmar Bergman’ın Farö adasındaki evi ve çeşitli kişisel eşyaları ünlü Christie’s Müzayede Salonu tarafından açık arttırmaya konuldu.

Ünlü yönetmenin vasiyeti üzerine yapılan açık arttırmaya 20 Ağustos’a kadar teklif verilebilecek. Uzmanlar Bergman’ın evi ve eşyalarının en azından 4 milyon euro’ya alıcı bulacağını tahmin ediyorlar. Resimde gördüğünüz ev Bergmanın birçok film ve fotoğraf çalışmasında da kendine yer bulmuştu.

Bergman’ın eşyaları arasında ünlü yönetmenin sinemayı seçmesinde büyük pay sahibi olan “sihirli lamba” ve senaryolarını yazdığı masa da bulunuyor. 


2 responses to “Bergman’ın Evi Açık Arttırmada…”

  1. ‘Büyülü Fener’ adlı kitabını yeni bitirdim.Adadaki bu eve nasıl geldiğini,film için nasıl yaptırdığını,sonra da burada kalmaya başladığını felan anlatıyor.Ben çocuklarının evi satmak istediğini sanıyordum,hayret vasiyetinde mi varmış?..
    ” Büyülü Fener “de büyülü bir kitap gerçekten,elimden bırakamadım..

  2. ‘Büyülü Fener’ adlı kitabını yeni bitirdim.Adadaki bu eve nasıl geldiğini,film için nasıl yaptırdığını,sonra da burada kalmaya başladığını felan anlatıyor.Ben çocuklarının evi satmak istediğini sanıyordum,hayret vasiyetinde mi varmış?..
    ” Büyülü Fener “de büyülü bir kitap gerçekten,elimden bırakamadım..

Leave a Reply