Bir Söylenti: Colin Firth, Oldboy’da


Spike Lee, bir süredir Oldboy uyarlamasının üstünde çalışıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Amerikan Oldboy’u, Kore Oldboy’unun yeniden çevrimi olmayacak. Lee’nin söylediğine göre Oldboy mangasından bir uyarlama olacak film. Bu yüzden Chan-wook Park’ın yönetmenliğini üstlendiği Oldboy’dan farklı bir uyarlama olma ihtimali var Amerikan Oldboy’unun.

Lee, filmin başrolünü Josh Brolin’e vermişti. Brolin, kaçırılıp on beş yıl bir odaya kapatılan, odadan çıkmayı başardıktan sonra intikam yeminleri eden Dae-su Oh karakterini canlandıracak. Dae-su’yu odaya kapatan ve ondan intikamını almaya çalışan Woo-jin Lee karakteri daha önce Christian Bale’e teklif edilmiş ama Bale’in gelecek seneki takvimi dolduğundan filmi reddetmişti. Bugün çıkan söylentilerdeyse rolü Oscarlı aktör Colin Firth’ün oynayabileceği yönünde. Bir süredir kötü bir rolde izlemediğimiz aktörü bu vesileyle böylesi bir kötü karakterde izlemek güzel olacaktır. Ama henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Filmin esas kızı Mi-do rolünün Rooney Mara’ya teklif edildiğini ama onu da Terrence Malick’in Lawless’ını tercih ettiğinden bu filmde göremeyeceğimizi belirtelim. Bu arada Firth’ün canlandıracağı söylenen karakterin adının Adrian olarak belirlendiğini de ekleyelim.


Leave a Reply