Black Swan: Tchaikovsky Güzellemesi

Darren Aronofsky’nin her filminde beraber çalıştığı Clint Mansell, günümüzün en yetenekli film müzisyenlerinden biri… Yaptığı her çalışmayla belleklerde ve yurdumuz haber bültenlerinde kendisine yeni bir yer edinen Mansell, Aronofsky’nin yeni filmi Black Swan’da kendisine farklı bir çalışma alanı bulmuş.

Tchaikovsky’nin Kuğu Gölü balesi üzerine kurulan filmde Mansell de müzik tarihinin en bilinen ve en güzel eserlerinden biri üzerinden çeşitlemeler yapmış. Filmin müzikleri başka bir bestecinin yani Tchaikovsky’nin çalışmaları üzerine geliştirildiği için Mansell’in oscar veya başka bir ödül organizasyonunda kategoriye girmesi zor. Eleştirmenlere göre bu durum Mansell’in üzerinde daha iyi bir etki yapmış ve cesaretini arttırmış.

[flashvideo file=http://media2.firstshowing.net/firstshowing/BlackSwan-musicvideogood.mp4 /]

Darren Aronofsky’nin Black Swan’ı tüm dünyada aralık başında gösterime girerken Clint Mansell’in Black Swan’ı da 30 Kasım’da müzik marketlerde olacak. Filmin track list’inin “Black Swan”in konusu ve hatta sonu ile ilgili spoiler’lar verdiğini de hatırlatarak listeyi sizinle paylaşalım:

1.Nina’s
2.Mother Me
3.The New Season
4.A Room Of Her Own
5.A New Swan Queen
6.Lose Yourself
7.Cruel Mistress
8.Power, Seduction, Cries
9.The Double
10.Opposites Attract
11.Night of Terror
12.Stumbled Beginnings…
13.It’s My Time
14.A Swan Is Born
15.Perfection
16.A Swan Song (for Nina)


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın