Kategoriler
haber

Blonde’un Hazırlıkları Başladı

Andrew Dominik uzunca bir süredir Marilyn Monroe’nun hayatını konu alan “Blonde”u çekimlere hazır hale getirmek için uğraşıyor.

Andrew Dominik uzunca bir süredir Marilyn Monroe’nun hayatını konu alan “Blonde”u çekimlere hazır hale getirmek için uğraşıyor. Önce finansman sorunları ortaya çıkmış, daha sonra Dominik Brad Pitt’li “Killing Them Softly”i önce çekmek istediğinden “Blonde”un çekimleri ertelenmiş ve en sonunda Monroe’ya hayat vermesi planlanan Naomi Watts projeden ayrılmıştı. Başrolsüz kalan projenin akıbetini merak ediyorduk. “Killing Them Softly”nin Amerika’da vizyona girmesine bir hafta kala Dominik, “Blonde” hakkında açıklama yaptı.
Joyce Carol Oates’in aynı adlı biyografik kitabından (kitabın Pulitzer’la ödüllendirildiğini de belirtelim) uyarlanacak olan “Blonde”un başrolünü Watts’ın üstleneceği kesinleşti. Demek ki aradan geçen zamanda Dominik, Watts’ı tekrar ikna etmeyi başardı. Dominik, “Bu film Monroe’nun bütün hayatını anlatacak. Film Polanski’nin tarzına yakın olacak. Ayrıca film, ormanda kaybolan yetim bir kızla ilgili olacak (Monroe çocukluğunu yetimhanede geçirmişti)” açıklamasını yaparak filmle ilgili merak edilenlerin bir kısmını giderdi. “Blonde”, Dominik’in hayatının filmi ve bu filmi çekmeyi çok istiyor, projeye inancı tam. Filmin çekimlerine gelecek sene başlanması planlanıyor. Ama Dominik’in dediği gibi “her an her şey olabilir”. Umarız yıllardır proje aşamasında olan “Blonde” gelecek sene çekilir ve 2014’te izleyebiliriz.

Bir cevap yazın