Brangelina Kronolojisi: Ve Aslında Bizi İlgilendirmeyen Bir Dolu Ayrıntı

Brangelina Kronolojisi: Ve Aslında Bizi İlgilendirmeyen Bir Dolu Ayrıntı

Hollywood basınının “Brangelina” olarak nitelediği, ideal erkek ve kadının bir araya gelmesiyle oluştuğuna inandığı ve bizi de inandırmaya çalıştığı, medyaya her zaman bol bol haber ve görüntü sağlayan Brad Pitt, Angelina Jolie evliliği bitiyor. Aslında bizi çok ilgilendirmese de, bu evlilikten geriye kalan ilginç ayrıntıları kronolojik olarak bir toparlayalım dedik.

Ocak 2005: 90’ların tatlı ve sevimli çifti Brad Pitt ve Jennifer Aniston ayrıldıklarını açıkladılar. “Arkadaş kalacağız” açıklaması da hemen arkasından geldi.
Ayrıntı: İster uluslararası sinema yıldızı olun, ister mahallenin bakkalı, bu “arkadaş kalacağız” yalanı her yerde karşınıza çıkıyor. Dünyanın ülke, sosyo ekonomik sınıf, cinsiyet, yaş aralığı tanımayan en klişe ayrılık cümlesi…

Haziran 2005: Mr. and Mrs. Smith gösterime girdi. Film çekimi sırasında yayılan söylentiler sinema perdesinde kanıtlandı. Brad Pitt ve Angelina Jolie beraberlerdi. İkili doğal olarak bu söylentileri yalanladı. Hatta Angelina Jolie “Evli bir adamla yakınlaşmak, özellikle kendi babam annemi yıllarca aldatmışken, affedemeyeceğim birşey. Bunu yaptığım zaman aynada kendime bakamam.” sözleriyle biraz fazla ileri gitti.
Ayrıntı: Ünlü insanlar ilişkilerinin en başında herşeyi yalanlar, medyayla inatlaşırlar. Mahallenin bakkalının aksine sansasyon yaratmayı, ilgiyi üstlerine toplamayı biraz fazla severler.

brangelina-smith

Temmuz 2005: Brad Pitt ve Angeline Etiyopya’ya bir çocuk evlat edinmek için seyahat ettiler. Zahara Marley Jolie-Pitt çiftin beraber ilk çocukları oldu. Angelina Jolie, oğlu Maddox’ın da bir otel odasında oynarken Brad Pitt’e baba dediğini, o anda bakıştıklarını ve aile olmaya karar verdiklerini açıkladı.

Ayrıntı: İlerde ikilinin hayatı film olacaksa, senaristler fazla zorlanmayacaklar. Etiyopya seyahati, otel odasında duygusal anlar, vs vs. Sahne sahne hazır neredeyse “Brangelina: The Movie”…

Mayıs 2006: Pitt ve Jolie ilk biyolojik çocukları Shiloh Nouvel Jolie-Pitt’e merhaba dediler. Bebek Namibya’da dünyaya geldi.
Ayrıntı: Ünlü bir çiftin çocuğuysanız illa ki garip isimleriniz oluyor. Joe Pitt veya Mary Jolie olma şansınız yok. Üstüne üstlük Namibya’da dünyaya gelebiliyorsunuz.

Mayıs 2007: Angelina Jolie 3 yaşındaki Pax Thien Jolie-Pitt’i Vietnam’da evlat edindi.
Ayrıntı: Angelina Jolie’nin iyi niyetinden şüphe duymamak lazım ama dünyayı gezip çocuk toplamak işi biraz can sıkıcı. O bölgelere çocuk hastaneleri ve yetimhaneler açmak daha doğru geliyor insana.

Temmuz 2008: Çift ikizler Knox ve Vivienne’e merhaba dedi. Çift bebeklerin ilk fotoğrafları için aldıkları 14 milyon doları yardım kuruluşlarına bağışladılar.
Ayrıntı: Her ünlü çiftin “örnek çift” “mükemmel ikili” olarak anıldıkları zamanlar vardır. Birbirleriyle, dünyayla ve medyayla araları iyidir. Ama sonsuza kadar sürmez.

brangelina-aile

Nisan 2012: “ABD’deki herkes özgürce evlenmediği sürece, biz de evlenmeyeceğiz” diye açıklamalar yapmalarına rağmen çiftin nişanlandığı açıklandı.
Ayrıntı: ABD’li veya dünyanın herhangi bir yerindeki geri kafalıların birden aydınlanacağını düşünüp böyle açıklamalar yapmayın. Amerika’daki muhafazakarların “Ah Brad ile Angelina evlenemeyecekmiş. Hadi tüm çağdışı düşüncelerimizi ve önyargılarımızı geride bırakalım ve gay evliliğine izin verelim” diyeceklerine mi inandılar acaba?

Şubat 2013: Annesini kanserden kaybettikten ve kendisinin de BRCA1 geni taşıdığını öğrendikten sonra Jolie mastektomi (göğüslerin önlem amaçlı alınması) yaptırdı. Brad Pitt karısına “Tüm istediğim onunla ve çocuklarımla mutlu ve uzun bir yaşam” sözleriyle destek çıktı.
Ayrıntı: Ünlü çiftlerin yaşamında böyle açıklamalar Türkiye’de kulüp başkanlarının “Teknik direktörümüzün arkasındayız” açıklamalarına benzer. “Biz çoooook mutluyuz” şeklinde açıklamalar yapan ünlülerin hayatlarında kesin birşeyler ters gidiyordur.

Ağustos 2014: Çift Fransa’da Château Miraval’de altı çocuklarının da hazır bulunduğu bir törende evlendi.
Ayrıntı: Ünlülerin hayatında evlilik genel olarak ilişkiyi kurtarmak için atılan bir adımdır. Evlendikleri ayrılmayacakları anlamına gelmez.

Aralık 2015: Jolie ve Pitt, ayrılan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı, Jolie’nin yazıp-yönettiği By The Sea’de rol aldı. Jolie “Biz ayrılacak olsak, böyle bir filmde rol almazdık. O kadar mutluyuz ki, böyle bir filmde oynamaktan rahatsız olmadık” açıklamasını yaptı.
Ayrıntı: Dediğimiz gibi… Ünlü evlilikleri = Kulüp yönetimi-teknik direktör ilişkileri…
brad-pitt-marion-cotillard
Eylül 2016: Angelina Jolie boşanmak için mahkemeye başvurdu. Tüm çocukların velayetini istedi. Pitt’ten maddi olarak hiçbir talebi olmadığını başvurusuna yazdı.
Ayrıntı: Basının beklediği gürültülü-çekişmeli-sansasyonel bir boşanma… Ancak günümüzde ünlü çiftler avukatları ve menajerleri anlaşmadan zaten mahkemeye başvurmuyorlar.

İkilinin hayatında karısını ve kızını terk edip başka kadınlarla beraber olan Angelina’nın babası Jon Voight, Jolie’nin ilk ve cool kocası Billy Bob Thornton, herkesin Brad Pitt tarafından terk edilince çok acıdığı Jennifer Aniston ve şimdi de Pitt’in uğruna Jolie’yi bıraktığı söylenen Marion Cotillard var. Cotillard’ın da uzun süredir birlikte olduğu ama evlenmediği Guillaume Canet’yi de katınca bu hikayeye her Hollywood stüdyosu balıklama atlar.
Bakalım kim kimi oynayacak?


Leave a Reply