Bunun Adı Saygısızlık!! Suspicion ve To Catch A Thief Yeniden Çekilecek!

Bunun Adı Saygısızlık!! Suspicion ve To Catch A Thief Yeniden Çekilecek!

Gün geçmiyor ki bir yeniden çevrim haberi gelmesin. Yaratıcılık o denli azaldı, o denli tatmin edicilikten uzaklaştı ki Hollywood artık kült, klasik, başyapıt statüsündeki filmleri de bir kaç kuruş kazanmak için tekrar tekrar çekiyor ve bu işin kısa vadede sona ereceği yok. Görünüşte stüdyoların, özelde film yamyamlarının geçtiğimiz günlerde Alfred Hitchcock’un filmografisine de el attıklarını söylemiştik. Başka ne denebilir ki bu insanlara? Şimdiye dek işin hakkını veren pek az yeniden çevrim vizyona girdi. Zira stüdyolar kaliteyi de umursamaz oldular. Bir an önce “daha” fazla para kazanmak için yanlış ekip ve oyuncularla bu başyapıtları hemencecik yeniden çekiyorlar. Ortaya da hatırlanmayacak filmler çıkıyor.

Hitchcock’un kemikleri ilk olarak Rebecca’nın yeniden çevrimiyle sızlayacak. Film henüz yönetmenini bulmuş değil ama senaryosunu Steven Knight kaleme almaya başladı. Rebecca’dan sonra Suspicion vizyona girecek. Suspicion Hitchcock’un başyapıtlarının gölgesinde kalmış kaliteli bir film. Hitch filmi Francis Iles’in 1932’de yayınlanan “Before the Fact” adlı romanından uyarlamış, film üç dalda Oscar’a aday olmuş, Joan Fontaine bu filmdeki rolüyle Oscar’ı kazanmıştı. Fontaine’e Hitch’in en sevdiği aktörlerden Cary Grant eşlik etmişti. 1941 yapımı filmin yeniden çevriminin yönetmenliğini Veena Sud üstlenecek. Sud şimdiye dek Cold Case ve The Killing dizilerinin yapımcılığını üstlenmiş, yönetmenlik yapmamıştı. Suspicion, Sud’un ilk yönetmenlik denemesi olacak.

Hitch’in perdeye taşınacak diğer filmi The Birds. Ama The Birds’ün ne zaman çekileceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Hitch.’in en sevilen filmlerinden To Catch A Thief’in senaryosu da hazır. Filmi Good Luck Chuck, Piranha 3D, Conception gibi her biri diğerinden vasat filmlerin senaryolarına ve/ya yönetmenliklerine imza atan Josh Stolberg yönetecek. Bu filmlerde başrollerde kimlerin olacağı henüz belirlenmedi.


Leave a Reply