Bütün Roller DiCaprio’ya

Bütün Roller DiCaprio’ya

Martin Scorsese, Sinatra ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilindiği (ya da bilinmediği ama şimdi bilineceği) üzere yönetmen, aktör-şarkıcı Frank Sinatra’nın hayatını perdeye taşımayı çok istiyor. Bunun için yıllardır (aslında pek yıllardır değil, birkaç senedir) çabalıyor. Bir türlü filmin senaryo aşamasını aşamıyordu. Ayrıca finansal kaynaklarda da sorun yaşadığı gelen haberler arasındaydı. Yönetmen, filmin senaristliği için birkaç kişiyle irtibat içerisinde olduğunu belirtmiş. Asıl sorunsa Sinatra’yı perdeye nasıl taşıyacakları. Yönetmen senaristlerle bu konuyu konuşmaya başlamış. Ayrıca filmin başrolü için de her zamanki gibi Leonardo DiCaprio’yu düşündüğünü belirtmiş.

Scorsese’nin milenyumdaki favori aktöründen ayrılmak gibi bir isteği yok anlaşılan. Daha önce dört kere aynı filmlerde çalışan ikili bu senenin ağustos ayında beşinci kere çalışmaya başlayacaklar. Bu kezki filmleri The Wolf of Wall Street adını taşıyacak ve gerçek hayatta yaşamış olan Jordan adlı borsacının düşüşü anlatılacak.

Scorsese’nin bu sene çekmeyi planladığı ve başrolleri Benicio Del Toro, Daniel Day Lewis ve Gael Garcia Bernal’e verdiği Silence ise finansal sorunlardan ötürü rafa kaldırıldı. Silence’ın akıbeti şimdilik belli değil ama Scorsese’nin bu filmi de çekmeyi çok istediği biliniyor. Sinatra’nın çekimlerinin ne zaman başlayacağı belli değil. Belirttiğimiz gibi Scorsese şu sıralar The Wolf of Wall Street adlı yeni filminin hazırlıklarını yürütüyor. Bu filmden sonra Sinatra’nın çekimlerinin başlaması olası görünüyor ama söz konusu Scorsese olunca bundan pek emin olamıyoruz. Zira son anda başka bir projeye başlayabiliyor usta yönetmen.