Carey Mulligan’dan 2 Önemli Film Birden


Son yılların en yetenekli genç aktrislerinden Carey Mulligan iki filmin başrolünü üstlenecek. Şu sıralar The Great Gatsby’nin çekimlerine devam eden Mulligan, Coenler’in yeni filmi Inside Llewyn Davis’te Oscar Isaac’e eşlik edecek. Coen Kardeşler’in senaryosunu yazdıkları ve yönetecekleri filmde Dave van Ronk adlı folk müzik sanatçısının hayatı anlatılacak. Ronk’u yardımcı rollerde parlayan Oscar Isaac canlandıracak. Mulligan ile Isaac daha önce Drive filminde karı-kocayı oynamışlardı. Çekimler şubat ayında başlayacak.

Mulligan’ın bir diğer filmi Charlie Kaufman’ın senaryosunu yazdığı, Spike Jonze’un yöneteceği isimsiz proje. Bu filmin başrolüyse sinemadan elini ayağını çeken ama sonra dayanamayıp sinemaya The Master filmiyle dönecek olan Joaquin Phoenix’e ait. Phoenix’e Mulligan’ın eşlik etmesi kararlaştırıldı. Filmin çekimleri yazın başlayacak.

Üç yılda Steve McQueen, Nicolas Winding Refn, Mark Romanek, Oliver Stone, Jim Sheridan’la çalışma fırsatını yakalayan Mulligan adından söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor. Bu iki proje dışında My Fair Lady’nin yeniden çevriminde, Outback adlı sert filmde, N.Winding Refn’in bol cinsellikli I Walk with the Dead’inde rol alacak.


Leave a Reply