Çetin İnanç’ın Korkusuz’u ABD’de!


cetin_inanc_korkusuz.jpg

Çetin İnanç…

Kısıtlı zamanlarda çekilmiş, düşük bütçeli, stüdyoların değil, yönetmenin ve oyuncuların yaratıcılıklarıyla gelişip yürüyen ve dünyada trash, B-Tipi gibi kalıplara sokulmak istenen bir türün ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri…

Kendisi türk sinemasının taklit edilemez, yaratıcılıkta sınır tanımayan rejisörü ve aslında belli bir janrda ülkemiz sınırları dışına çıkan ilk ismidir. Herkes onu Dünyayı Kurtaran Adam’la tanısa da ülkemizde sinemanın gelişimine büyük emeği geçen, dönemin şartları düşünüldüğünde tüm sınırları zorlamaktan çekinmeyen önemli bir yönetmendir.

Haberin geri kalanını okuduğunuzda ve görüntüleri izlediğinizde belki birçoğunuz gülümseyeceksiniz… Olabilir, haklısınız… Ama gülerken biraz da empati yaparak, 80li yıllarda ortada hiçbir olanak yokken, Türkiye’de aksiyon filmi çekmeye çabalayan o sinema ekibinin heyecanına ortak olmayı da unutmayın.

Dünyayı Kurtaran Adam, tüm dünyada “Turkish Star Wars” olarak adlandırılıyor ve tüm dünyada dvdlerini bulmanız mümkün… Bu tip filmlerin peşinde koşan bir bağımsız ABD şirketi olan Dark Maze, Çetin İnanç’ın bir diğer filmi Korkusuz’u, Rampage ismiyle piyasaya sürmeye karar verdi.

Film için internet sitesinde de özel bir bölüm ve trailer hazırladı.

İnternet sitesine ve trailer’a ulaşmak için: http://www.darkmaze.com/rampage/


Leave a Reply