Chabrol ve Depardieu İlk Kez Birarada

Biri dünya sinemasının en önemli aktörlerinden, sadece Fransa’da değil, dünyada öne çıkan her yönetmenle bir filmi bulunuyor. Film setlerinde 40 yılı geride bıraktı. Diğeri 50 yıldır sinemanın içinde… Fransız sinemasını onsuz...

Biri dünya sinemasının en önemli aktörlerinden, sadece Fransa’da değil, dünyada öne çıkan her yönetmenle bir filmi bulunuyor. Film setlerinde 40 yılı geride bıraktı.

Diğeri 50 yıldır sinemanın içinde… Fransız sinemasını onsuz düşünmenin olanağı yok… 70’e yakın film yönetti, en az bir o kadarına da aktör, senarist veya prodüktör olarak destek verdi.

Bu iki önemli isim, Gerard Depardieu ve Claude Chabrol, hayatlarında hiç aynı filmde bir araya gelmemişti. Fransa’da bu hafta gösterime girecek olan “Bellamy” bu ayrılığın sonu oldu. Psikolojik bir polisiye gerilim olarak adlandırılan film Berlinale’de gösterilmiş ve iyi eleştiriler almıştı. Filmde Depardieu’ye, Jacques Gamblin, Clovis Cornillac, Marie Bunel ve Vahina Giocante eşlik ediyor. 

İki önemli isim 40 yıla yakın bir süredir bir araya gelmemelerini “Beraber çalışmamamız için hiçbir neden yok, beraber film yapmamamızın nedeni tamamen şans” sözleriyle anlatıyor.

kategori:
haber