Christian Bale Tekrar Terrence Malick’le Çalışacak

Terrence Malick kısa filmografisine rağmen ustalığını ilan etmiş bir sinemacı. Hollywood’taki çoğu oyuncunun çalışmak istediği yönetmenlerden bir tanesi aynı zamanda.

Bu sene The Tree of Life’la Cannes’dan Altın Palmiye’yi kazanan Malick’in eskisi gibi filmleri arasına uzun yıllar koymayacağı açıklanmıştı. Hatta The Tree of Life vizyona girmeden şimdilik isimsiz olan ve gelecek sene vizyona girecek filminin çekimlerine başlamış ve kısa sürede çekimleri bitirmişti. Bu filmi için The New World filminde beraber çalıştığı Christian Bale’e teklif götürdü, ama Bale’in çekim takvimi Malick’le uyuşmayınca rol oyunculuğu yönetmenliği kadar sevilmeyen Ben Affleck’e gitti. Yönetmen gene isimsiz olan yeni projesi için gene Bale’in kapısını çaldı.

Bu kez Bale, Malick’le çalışacak. Malick filmin kadrosunu filmi basına tanıtmadan oluşturmuş. Bale’e beyazperdenin yeni ejderha dövmeli kızı Rooney Mara, Halley Bennet, Clemence Poesy ve Alice in Wonderland’tan sonra şansı yaver giden, Jim Jarmusch, Chan-wook Park, Gus van Sant, Adrian Lyne gibi yönetmenlerin filmlerinin kastına katılan Mia Wasikowska eşlik edecek.

Terrence Malick’in yeni ve isimsiz projesinin çekimleri seneye başlayacak. Ama ne zaman vizyona gireceği belli değil. Malick belki The Tree of Life gibi bu filmi de bir kaç yıl bekletip öyle vizyona sokabilir. Şimdilik Malick’in takvimi bu film için uygun vaziyette. Bale seneye The Last Photograph’ın çekimlerine başlayacak ama Malick’in yeni filminde rol almayı kabul ettiğine göre takvimi uygun durumda. Ayrıca belirtmeliyiz ki Bale, Sean Penn’den sonra Malick’le 2.kez çalışacak ilk kişi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın