Christian Bale’den Yeni Filmler

Noah’tan başlayalım. Aslında Noah’la ilgili haberi vereli çok oldu. Ama Bale’in içinde bulunduğu tüm projelere değineceğimden bu filmi de es geçmek istemedim. Noah’ı Darren Aronofsky çekecek ve şimdilik kariyerinin en pahalı projesi konumunda. Hz.Nuh’u anlatacağı bu filmin çekimlerine muhtemelen 2013’te başlayacak ve filmi ancak 2014’te (Oscar’da yarışacağını düşünürsek muhtemelen 2014’ün sonları) izleyebileceğiz. Bale bu filmde Hz.Nuh’u canlandıracak. Kadro ve filmin konusu hakkında açıklama yapılmadı. Bale, geçen günlerde belirttiğim gibi usta yönetmen Terrence Malick’in isimsiz projesine de katıldı. Bu filmin çekimlerine gelecek sene başlanacak.

Gelelim yeni haberlere. Bale’in ayrıca bir diğer usta yönetmen Clint Eastwood’un A Star is Born filmine katıldığı söyleniyor Müzikal türündeki bu filmde Beyonce Knowles başrolde. Eastwood daha önce bu filmde de Leonardo DiCaprio’yla çalışmak istediğini ve ona teklif götürdüğünü açıklamıştı. DiCaprio da filmde yer alacak mı, yoksa DiCaprio’nun rolü Bale’e mi gitti, Bale bu filmde kesin yer alacak mı bu konularda kesin bir haber yok. Belki iki oyuncuyu bu projede karşılıklı izleriz. Public Enemies filminden beri film yönetmeyen, bu süre zarfında HBO için Luck dizisinin pilot bölümünü çeken Michael Mann’in adı çeşitli projelerde anılmış ama hangi filmi çekeceği kesinlik kazanmamıştı. Mann, Gold isimli bir dramayı yönetmeyi planlıyor. Başrol için Public Enemies’da çalıştığı Bale’le anlaştığı da gelen haberler arasında. En şaşırtan haberse Oldboy’a katıldığına dair çıkan haberler. Tam kesin olmamakla birlikte Spike Lee’nin Oldboy yeniden çevriminde Bale’i kötü rolde izleyebiliriz. Crazy Heart’la olumlu eleştirileri toplayan Scott Cooper yeni filmi Out of the Furnace için Bale’e teklif götürdü.  Bale’in kesinleşmiş projeleri arasında Zack Snyder’ın yöneteceği The Last Photograph ve hakkında pek bir şey bilmediğimiz Concrete Island da bulunuyor. Bale, Yimou Zhang’ın yeni filmi The 13 Women of Nanjing filminde de rol aldı. Christopher Nolan’ın Batman’i sonlandıracağı The Dark Knight Rises’ın çekimlerini sürdürüyor.

The Fighter’daki yardımcı rolüyle Oscar aldıktan sonra daha da değerlenen Bale’i önümüzdeki iki üç yılda sıkça izleyeceğiz gibi görünüyor. Şimdilik adı yukarıdaki projelerde anılan Bale’den projeleriyle ilgili açıklama gelmedi. Tüm bu projelerin iki yıl içinde vizyona gireceğini ve çekimlerin seneye başlayacağını düşünürsek yıl bitmeden Bale’in hangi projelerde başrolde yer alacağını öğreneceğiz gibi görünüyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın