Clint Eastwood Oyunculuğa Geri Dönebilir


Woody Allen, 2006’da vizyona giren Scoop’la beraber oyunculuk kariyerini noktaladığını açıklamış, hayranlarını üzmüştü. Aradan altı yıl geçtikten sonra dayanamadı ve yeni filmi Bop Decameron’da rol aldı. Clint Eastwood da 2008’de vizyona giren Gran Torino’dan sonra oyunculuğu bıraktığını belirtmişti. Bu karardan üç yıl sonra, yani tıpkı Allen gibi setlere dönebileceği ve oyunculuğunu icra edebileceği söyleniyor.

Eastwood’un yeni filminin bir müzikal yeniden çevrimi olan A Star Is Born olduğunu daha önce belirtmiştik. Beyonce’un hamile olması Eastwood’u beklemeye yöneltmiş. Anlaşılan Eastwood, Beyonce’u kadrodan çıkarmayacak ve bebeğini doğurana kadar da filme başlamayacak. Bu durum Eastwood’a geniş bir zaman kazandırıyor. Bunu bilen Robert Lorenz, Eastwood’a Lorenz’in yeni filmi Trouble With the Curve’de oynaması için teklifte bulundu. Eastwood’un cevabıysa bilinmiyor. Belki Beyonce doğurana kadar başka bir filme başlayabilir, belki teklif edilen filmde oynayabilir, belki hiçbir şey yapmaz. Ama filmlerini hızla ve arka arkaya çeken yönetmenin bir on ayı, belki bir yılı beklemekle geçireceğine ihtimal vermiyoruz.

Trouble With the Curve Lorenz’in ilk yönetmenliği olacak. Lorenz daha önce Million Dolar Baby, Mystic River, Blood Work, Space Cowboys ve True Crime filmlerinde yardımcı yönetmenlik ve yönetmen asistanlığı görevlerini üstlenmişti. Fark edilebileceği gibi tüm bu filmler Eastwood’un kotardığı filmlerdi. Dolayısıyla Lorenz’in ilk yönetmenlik denemesinde başrolde kendisi üzerinde epey emeği bulunan Eastwood’u görmek istemesi şaşırtmıyor. Film beyzbolla alakalı olacak ve başkarakter beyzbolda yetenekli kişileri keşfeden bir yetenek avcısı olacak.


Leave a Reply