Coen Kardeşler, True Grit’i Yeniden Çekiyor


Joel ve Ethan Coen, şu sıralarda post produksiyonuyla uğraştıkları “A Serious Man”in ardından hangi film için çalışmaya başlayacaklarını açıkladı. Her yıl 1 ya da 2 film çekmeyi alışkanlık haline getiren Coen Kardeşler, yeni filmlerinde western’i deneyecek. Coen’ler 1969’da Charles Portis’in romanından uyarlanan ve başrol oyuncusu John Wayne’e oscar kazandıran “True Grit”i yeniden çekecek. Film, babasının katilini tüm vahşi batıyı iki kovboyun yardımıyla dolaşarak arayan 14 yaşındaki bir kızın hikayesini anlatıyordu.

Joel Coen bu yeni projeyi “Film aslında True Grit’in yeniden çevrimi olmayacak. Daha çok filmin uyarlandığı romanın farklı bir yorumla ele almayı düşünüyoruz” sözleriyle anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosu henüz belli değil ancak efsanevi aktör John Wayne’in yerini kimin dolduracağı doğal olarak şimdiden merak konusu oldu.


4 responses to “Coen Kardeşler, True Grit’i Yeniden Çekiyor”

  1. Coen kardeşler kimi oynatırsa oynatsın asla wayne’den daha aşağı kalmayacak bir performans sergileyeceğine eminim. R.Deakins’in kamerasından ikinci western (ilk jessie james idi) olacak. şimdiden heyecanlandırdı bu haber.

  2. Coen kardeşler kimi oynatırsa oynatsın asla wayne’den daha aşağı kalmayacak bir performans sergileyeceğine eminim. R.Deakins’in kamerasından ikinci western (ilk jessie james idi) olacak. şimdiden heyecanlandırdı bu haber.

Leave a Reply