Comic Con’da Çılgın Cumartesi


Comic Con’ın sinema dünyasını en çok sallayan günü cumartesi oldu. Önemli panellerden gelen çarpıcı bilgileri anı anına Twitter hesabımızdan duyurmuştuk. Bu önemli haberleri bir yazıda toparlayalım dedik.

The Hateful 8 panelinde Quentin Tarantino cephesinden önemli haberler geldi. Tarantino sinema kariyerini noktalamayı hâlâ düşündüğünü, iki film çektikten sonra sinemayı bırakacağını açıkladı. TV hakkındaki düşünceleri sorulduğunda ise “Sinemayı bıraktıktan sonra bir mini dizi çekebilirim,” şeklinde cevapladı. Yıllardır çalışmak istediği Ennio Morricone ile sonunda çalışacağını da açıkladı. Morricone, The Hateful 8’in müziklerini hazırlayacak. Efsane müzisyen en son kırk sene evvel bir western filmine müzik bestelemişti. Mikrofonu kapan Kill Bill tişörtlü genç bir kız, Kill Bill 3’ü sorunca “Asla ‘asla’ dememek gerek Kill Bill 3 konusunda. Uma [Thurman] bu filmi yapmayı çok ama çok istiyor,” diyerek biraz umut verdi. Tarantino bir western daha çekeceğini de açıkladı. Yönetmenin dokuzuncu veya onuncu filmi bu türde olacak.

DC’nin panellerinde ise fragman aktı. En önemli fragman, Batman v Superman: Dawn of Justice filminin fragmanıydı. Dört dakikaya yakın uzunluğuyla Zack Snyder’ın yeni filminde bizleri nelerin beklediğini açık bir şekilde gösterdi. Fragmanda Batman ile Superman’in düşmanlıklarına, Wonder Woman, uzun saçlı Lex Luthor, Joker, Alfred, Lana gibi onca karaktere yer verildi. DC’nin diğer paneliyse 2016’nın diğer filmi Suicide Squad paneliydi. Çekimleri halen devam eden filmin ilk fragmanı da gösterildi. Ne yazık ki fragman henüz internete servis edilmedi (korsan çekimi mevcut). “Adalet kötülerin tarafında” tagline’ına sahip olan fragman bilhassa Harley Quinn ve Joker karakterleriyle ilgiyi çekti.

Guy Ritchie de gelecek ay izleyeceğimiz yeni aksiyon/casus filmi The Man From U.N.C.L.E. ile Comic Con’a katıldı. Filmin beş dakikayı bulan yeni fragmanı burada yayınlandı. Duncan Jones yeni filmi Warcraft’in fragmanını kasımda yayınlatacağını açıkladı. Panelde filmin posterlerini gösterdi. Peter Pan uyarlaması Pan’in yeni fragmanı, Deadpool’un ilk fragmanı -ki korsan çekimi nette mevcut, eğlenceli gözüküyor-, Jane Austen’in eserindeki kadınları zombi avcılarına dönüştüren Pride and Prejudice and Zombies’in ilk fragmanı, Fantastic Four’un son fragmanı, çekimleri devam eden X-Men Apocalypse’ın ilk fragmanı da Comic Con’daki panellerde izleyicilere gösterildi.

Bu arada WB yeni Green Lantern filminin adının Green Lantern Corp olacağını açıkladı. Deadpool panelinde Ryan Reynolds son kez bir süper kahramanı canlandırdığını, bundan sonra bu filmlerde oynamayacağını belirtti. X-Men panelinde ise Bryan Singer, Hugh Jackman’ı yeni filmde cameo olarak göreceğimizi açıkladı. Jackman, The Wolverine 2’nin son filmi olacağını, bir daha Logan’ı canlandırmayacağını söyledi. X-Men’in son filminin 83 yılında geçeceğini, mutantların topluma dahil olabildiklerini, Magneto’nun normal bir hayat yaşamaya çalışacağını belirtelim. Wolverine filmindeyse karakterin yaşlılığına ve yorgunluğuna odaklanılacak. Solo filmde Gambit’i canlandıracak Channing Tatum da panele katıldı. Gambit’i 2016’nın ekiminde izleyeceğiz. Bu arada Jonathan Nolan’ın da Person of Interest paneline teşrif ettiğini belirtelim. Nolan’ın yeni dizisi Westworld’ten dört kare de panel devam ederken HBO’nun Twitter hesabından servis edildi.